Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vehetek?

Milyen autót vehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 800 ezer lenne az, amiért autót szeretnék venni. Ez csak a vételár.

Nagyon bejön a dízel autóknak a fogyasztása.. Merész lenne egy dízel kezdésnek? Havonta kb 1000km-t mennék, maximum 1100, viszont azt vagy pályán vagy 90-el máshol.

Sokan mondják, hogy az MK1-es focusok jók, viszont a 2.0 focus 10-12 litert eszik.. nekem az már naagyon sok.

Havi 100 liter üzemanyag.

Köszönöm szépen a válaszokat.



2021. máj. 9. 19:23
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Havonta kb 800km csak a munkahely miatt lenne.
2021. máj. 9. 19:24
 2/29 anonim ***** válasza:
91%
Dízelt nem ajánlok ilyen kevés futás mellé. Benzines kisautó lenne neked optimális, mondjuk egy Toyota Yaris. Keveset fogyaszt és nem baj neki a kevés futás.
2021. máj. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Yaris helyett esetleg Ford fiesta?
2021. máj. 9. 19:30
 4/29 anonim ***** válasza:
89%

Én is ennyit megyek, talán még kevesebbet, de megvettem rá a dízelt.

VW Polo 1.4 PD TDI, 4.9l-es vegyes fogyasztással járok el. Ezt kiszámoltam, évi több mint 100 ezer Ft-ot takarítok meg vele.

Én ilyent, vagy esetleg Skoda Fabiat/Seat Ibizat vennék ugyan ezzel a motorral. 800 ezerért már nagyon jókat lehet venni ezekből. És nagyon megbízható is ez a motor.

2021. máj. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
44%
VAG TDI még mindig ebben a kategóriában
2021. máj. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Ennyire jók azok a VAG TDI-k? Egy sima 1.9tdi-t megkapok 800-ért??
2021. máj. 9. 20:54
 7/29 anonim ***** válasza:
26%

Ha ennyi ki vagy feszitve anyagilag, akkor ne vegyél autót.


Egy dízel autónál több százezres javitasok simán elofordulnak. Porlasztocsucs, adagoló, turbó, kettős tömegű lendkerék, stb...


Esetleg egy nagy robogoval olcsóbban tudnál közlekedni. Vagy ha mindenáron autó kell, akkor egy benzines Suzuki.

Annak elég olcsó a fenntartása

2021. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
66%
Hagyjuk már ezt a folytonos, akkor ne vezess, meg akkor ne vegyél autót minden egyes kérdés alatt. Értem, hogy túl sokan vannak így is az úton és mindenki egyedül akarna autózni, de na. Kérdező, nem véletlenül ajánlottam azt a Yarist. Kevés hibalehetősége van és megbízható. Szuper vétel, ha nincs szétrohadva és széthajtva. Fiesta nem olyan jó. Én ilyen kis autót nem vennék, inkább fogyasszon többet, de legyen biztonságos és el lehessen férni benne, ha már autó. De ha neked ez kell, akkor Yaris.
2021. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
VAG 1.4 PD TDI-t ajánlom. Azt simán kapsz 800ból jót.
2021. máj. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát fáj vagy nemfáj... De akkor is be kell látni az igazságot. És teljesen egyet értek a 7-es válasszal.

Ha így ki vagy centizve anyagilag, meg itt hemperegsz a forintokon, neked tényleg nem kell autó.


"100 liter üzemanyag havonta". Bedobsz egy alternatívát, majd egyből meg is magyarázod, hogy miért nem jó. Ki érti ezt?


Összegezve:

- éves szinten 12.000 km-re nem kell dízel amúgy

- Oké fogyasztás tetszik.... Benyögsz egy alternatívát, majd közlöd, hogy az neked sokat eszik. AKKOR??? Miért azt nézed? :D ... Bőven van jó benzines ami eljár 6 literrel. Senki nem mondta, hogy 2.0 a minimum.

- MK1 Focus amúgy is okádék módon rohad. Ha nem is a fogyasztás miatt, akkor a rozsda miatt nyugodtan kerüld el. 800 ezerért nem tudom milyet adnak...


Jól írták. Ott a Yaris. Nem értem miért ragaszkodsz ennyire a Fordokhoz amúgy. De egy szívóbenzin Fiesta sem rossz választás.

Meg ja. Nyilván ott 1.9 TDI ami az összes akkori konszern autóban megtalálható. Amúgy meg el sem merem képzelni mennyire szét vannak ezek rugdalva. Ezeket meg azért kerülném. 99%-ukkal 15 ször mentek el a holdra meg vissza és azok olyanok is...


De egyszó mint száz... Akinek éves szinten autófenntartásnál 100 ezer Forint az meghatározó tétel, de annyira, hogy sírva fizeti ki, annak tényleg nem kell autó. Nem mondom, hogy kevés pénz. De ez benne van. Ha neked nehezedre esik kiköhögni 100 ezret valamire, mi lesz ha komolyabb baja lesz? És 300 ezret kell kiadni? Vagy 500-at? Hitelt fogsz felvenni? Vagy áll majd 1 évig?


Szóval lássuk be, autótartást tekintve 100 ezer Forint nem egy nagy összeg... Egy biztonságos autófenntartáshoz szerintem sokkal rugalmasabbnak kell lenni anyagilag, minthogy 10 ezer Forintokon itt rágódjunk.


Akkor vegyél autót, ha vállat vonva ki tudod fizetni éves szinten a tankolást, meg a fenntartást, meg minden szart, amit fizetni kell utána. És plusz mínusz 10 vagy 100 ezer Forint nem nyom a latba.

Ha van 900 ezer Forintod megspórolva, abból ne vegyél 800 ezerért autót... Főleg ne egy 20 éves kotla dízelt...

2021. máj. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!