Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha így árulnak autót?

Ha így árulnak autót?

Figyelt kérdés

Adott egy kereskedés, és úgy hirdetik, hogy részletes xy pontos állapotfelmérésen esik át az autó, amiről egy lap is készül.


Nyilván adásvételihez jár egy példány. Nem nézetem át az autót én is, hiszek a papírnak, aztán vétel után pár nappal találok hibát, ami a lapon mindenhappy volt? Akkor a kereskedő maga alatt vágná a fát ezzel, hogy elhallgatta, vagy pedig kb. semmit nem ér az a lap, kinevetnek hogy miért nem néztem / nézettem én is át?



Már csak azért kérdem, mert a tisztesség, és becsületesség nagyon-nagyon távol áll manapság az emberektől a haszonért cserébe...


2021. máj. 10. 06:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha bizonyítható, hogy az a hiba már az állítólagos állapotfelméréskor is fennállt akkor van keresnivalód.
2021. máj. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha bizonyítható, hogy a lap és a megtekintéskori állapot nem egyezett, valamint a hibáról tudomása volt az eladónak, akkor ér valamit
2021. máj. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kereskedő saját szerelője nézte át, szóval...

Én annak ellenére átnézném

2021. máj. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ez csak marketing. De nyilván ezzel védik magukat... nem engedik átnézetni sajáttal gondolom. Akkor meg ott kell hagyni.
2021. máj. 10. 07:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez is olyan, mint a "friss műszaki" - egy neppernek egész biztosan van olyan műszakis ismerőse, aki áttolja a félig átrohadt autót is a vizsgán. Vagy a "bárhol átnézethető", aztán amikor odamész, kiderül, hogy természetesen a kocsi ki van vonva ideiglenesen a forgalomból, és hát P-s rendszámmal azért nem akar a világ végére menni vele, majd átnézeted a szervizükben.
2021. máj. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krwkco ***** válasza:

Először is meg kellene nézned egy ilyen lapot, hogy a vizsgálat mire terjed ki. Pl. ha a motorral kapcsolatban csak annyi van benne, hogy nincs hibajelzés, akkor nem tudhatod, hogy eszi-e az olajat vagy a vizet, vagy hogy milyen a kompressziója.

Lehet egy ilyen vizsgálat teljesen formális is: minden izzó működik, gumik profilmélysége rendben, 4 légzsák, két pohártartó, stb.

A minimum, hogy legyen benne festékvastagságmérés, a rozsdásodás szemrevételezése, futóművizsgálat, stb. De ez azt is jelenti, hogy csak ilyen autót árulnak, aminek az árát meg kell fizetni. Az, hogy becsússzon egy extra jó vétel, az szinte kizárt.

Nem gondolom, hogy direktbe hazudnak majd az autóról, de ha észrevesznek valamit, ami nem szerepel a listában, azt nem fogják elmondani. Gondolom nincs benne próbaút és olyan szubjektív dolgok, hogy milyen hangokat ad ki az autó.

2021. máj. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nyilván adásvételihez jár egy példány. Nem nézetem át az autót én is, hiszek a papírnak, aztán vétel után pár nappal találok hibát, ami a lapon mindenhappy volt? Akkor a kereskedő maga alatt vágná a fát ezzel, hogy elhallgatta, "

C opció: a kereskedő sem tudott róla és az állapotfelmérés során nem derült ki.

Ez a papír a vevőnek hasznos csak, szavatossági jog ugyanúgy fennáll.

2021. máj. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lényeg a lényeg, ha van egy részletes állapotlap akkor az azért kicsi plusz, jobb mint a murvás kereskedő kétes üzlete által szerzett nímetótó... Gondolom
2021. máj. 10. 09:55
 9/9 krwkco ***** válasza:

#8

" egy részletes állapotlap akkor az azért kicsi plusz"

Csak az a kérdés, hogy ez mennyivel dobja meg az autó árát. Számíts rá, hogy az ilyen "igényes kereskedő"-nek tekinti magát. És ez jóval többe lesz, mint a vizsgálat költsége. Mindenképpen hasonlítsd össze az árakat egy hasonló autó árával másutt. De az is valószínű, hogy abszolút roncsok ilyen kereskedőnél nem lesznek.

2021. máj. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!