Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autómba tipusazonos motorcsere...

Autómba tipusazonos motorcsere történt, de egyik ismerősöm épitette be a motort, ezért nincs számla róla, így át tudom iratni a forgalmiban a motorszámot?

Figyelt kérdés
Vettem egy tipusazonos motort a kocsimba,magánszemélytől egy külföldi kocsiból lett kiszedve a motor, írtunk egy adásvételit, viszont a beépítésről nincs számla.

2021. máj. 11. 17:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Számla nélkül nem.
2021. máj. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%

Tudtommal nem.


Először cselekszünk, aztán gondolkodunk. Éljen a kókányjózsizás.

2021. máj. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
18%

2es

Ebben mi a kókányolás, észlény?

2021. máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Nem!

Eredeztetni kell a vett motort!Annak a kocsinak ,amiből ki lett szedve kell a forgalmi fénymásolata.Az adatai is jók ,de a fénymásolat gyorsítja az ügyet.Nézd meg a Te forgalmidat ,mert manapság nem jegyzik a motorszámot,csak a motor kódot!Ha mostani forgalmidba csak a motor kód van már bejegyezve ,akkor futsz vele így.

2021. máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%

#3 Aki számla nélkül dolgozik sufniban, az kókányol. Pont. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy szar amit csinál, de nézd... ha például műtétre van szükséged, akkor a kórházba fogsz menni, vagy a szomszéd hentes pistához? Ő is lehet meg tudja csinálni, hisz hentes, jól ismeri a belsőségeket, de attól még nem fogod az életedet olyanra bízni, aki nem képzett szakember. Autónál miért is van ez másképpen? Rosszul összerakott autónál is ugyanúgy az életeddel játszol, szóval nem tudom miért viszik az emberek kétes figurákhoz.


És egyébként még el is hinném, hogy a kérdező ismerőse nagyon otthon van a témában, de ha otthon lenne benne, akkor előre tudta volna és szólt volna, hogy bár meg tudja csinálni, nem lehet majd lepapíroztatni. De nem szólt, valószínűleg mert nem tudta, így meg az egész karaktere és szakértelme megkérdőjelezhető.

2021. máj. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

#5 Csak mondom, jópárszor volt hogy a "képzett szakember" utáni dolgokat nekem kellett rendbeszednem a "sufniban".


20 évig szedtem szét és raktam össze kocsikat "képzetlenül" jobban mint a "képzett szakember" aki minél hamarabb ki akarja pörgetni a melót. Amióta van papírom is róla, azóta nem érzem hogy most jobb lennék, csak az áraimat toltam fel kicsit vele. :D

2021. máj. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
16%

"például műtétre van szükséged, akkor a kórházba fogsz menni, vagy a szomszéd hentes pistához?"

Atyaúristen, ettől demagógabb dumát meg nem nagyon olvastam ezen az oldalon. Autót szerelni otthon is lehet, nem kötelező hozzá a céges számla. Ennyi erővel ha a fűnyírót bütykölöd otthon, arról is számla kene, mert műtét. Meg írhatnék még példákat.

2021. máj. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
#7 vagy az anyja főztjét se lenne szabad megennie, mert nem képzett szakács, és nem ad számlát sem. :D
2021. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
#6: Tehát ha te sz/r szerelőhöz jársz, akkor lehet sufniban tákolni? Logikus...
2021. máj. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

#9 Ha jobban értek hozzá, és jobban megcsinálom mint a hivatalos és/vagy márkaszervíz, akkor mit számít a környezet?

De te hordjad ahova akarod.

A saját autóimat is magam renoválom teljes egészében. Gondolom erről is van véleményed. :D

2021. máj. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!