Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fullad le a csónakmotor...

Miért fullad le a csónakmotor szivató nélkül?

Figyelt kérdés

Vettem egy állitólag jó és kinézetre tényleg jó állapotban lévő ám tényleg nagyon régi Suzuki DT15-ös csónakmotort. Kéthengeres kétütemű és talán olyan 85ös évjáratú lehet.Nagyon gond nincs vele minden megy szép szinte 0 rozsda stb és sikerült beinditanom állványon.Ma kivittem vizre mert állványon csaak pár másodpercent ment hűtés nélkül. Vizen beinditottam hagytam menni 5-10 percig hogy "fusson be" melegedjen be stb. Mindez szivaton tortent gondoltam mostmár meleg kikapcsolom a szivatót.Na ahogy kikapcsolom a szivatót a motor brutális kék füstfelhő kiséretében lefullad.De pl próbáltam teljes gázon kiakpcsolni ... olyankor 2-3 másodperc alatt mintha fokozatossan elvesztené az erejét és lefullad.Na az olaj arányra gyanakodtam szóval utánna sokkal kevesebb olajjal is próbáltam de az eredmény ugyanaz volt.A füstfelhőből arra következtetek nem szegény keverék a fulladás oka. Na de ha nem szegényedik el akkor hogyan okozhat fulladást a több levegő?

Nekem ez logikailag nem adja ki.

Amúgymeg valaki emlitett nekem olyat hogy ezekbe valami spéci hajómotoros 2t olaj kell ... nekem sima egyszeru 2t olaj volt benne.Én kicsit h***eségnek tartom hogy az olaj fajtája okoz ilyen hibát ... vagy tényleg ilyen különleges olaj kell ezekbe?

Esetleg valakinek valami ötlete hogy mi lehet a gond? Szivatón is füstöl amúgy egy minimálisan valamivel jobban ha nagy gázfröccsöt kap na de szivato kikapcskor brutális már már folyékony füstfelhőt generál.



2021. máj. 11. 22:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kitisztítani a kalbulátort, az lehet megoldja a problémád.
2021. máj. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!