Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosan szúr le az oktatóm,...

Jogosan szúr le az oktatóm, hogy a gyakorlati oktatás előtt még nem vezettem otthon senkivel?

Figyelt kérdés
Ma találkoztam az oktatómmal, aztán kérdezte, hogy vezettem-e már autót. Mondtam, hogy nem. Erre pedig azt mondta, hogy ennek nagyon nem örül. Nem nagyon tudtam ezt hova tenni. Nem az lenne a dolga egy autósiskolának, hogy megtanítson vezetni?

2021. máj. 12. 18:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket tanítok úszni. Még egyikről sem kérdeztem meg az első órán, hogy de azért ugye tudsz úszni, és nem nekem kell megtanítani.
2021. máj. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 krwkco ***** válasza:
100%

Azért kérdezte, mert sokan vannak, akik a családi autóval, apu felügyelete alatt furikáznak egy kicsit a mezőn. Szereznek egy kis rutint a pedálok kezelésében, stb. Ha nálad nincs ilyen előzmény, akkor egy kicsit többet kell gyakorolnod. Persze az ügyesség is sokat számít.

Az oktató örült volna, ha rutinos vagy, mert akkor csak papíron írná be az órák egy részét. De ne törödj ezzel, csak törekedj rá, hogy minden órát leadjon, rendesen.

Egyébként az oktatók 90 százaléka bunkó. Mit lehet várni egy embertől, akinek az egyetlen tudása, hogy autót vezet, elvégzett valami pimf tanfolyamot és cserébe minden nap 0-ról kezdő tanulókkal kell vesződnie?

2021. máj. 13. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
19%
Forgalom elől lezárt területen sem vezethet, LOL, gyakorlatilag jogsi nélkül el sem indulhat az autóval, szóval ezt bebuktad.
2021. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
#13: rosszul tudod. Pl. otthon az udvarodban, annyit vezetsz jogsi nélkül, amennyit csak akarsz. Tanpályán, ha kapsz engedélyt, szintén vezethetsz.
2021. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

7, 13

Mi az a szabály, ami alapján nem vezethetett volna?


KRESZ :


"I. RÉSZ

Bevezető rendelkezések

A rendelet hatálya

1. § * (1) E rendelet a Magyarország területén lévő közutakon és közforgalom elől el nem zárt magánutakon folyó közlekedést szabályozza."



[link]

Már rögtön a legelején van ez a rész.



Szóval a közforgalom elől elzárt magánútra NEM terjed ki a KRESZ hatálya!


Akkor szerinted, akinek nincs jogsija, az dodgemet meg gokartot sem vezethet a vidámparkban?


Meg vannak autó-motor versenyek gyerekeknek pályán.

Szerinted ott várnak a rendőrök a célban, hogy igazoltassák a 8 éves versenyzőket?

2021. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan szidják a gyakorlati oktatókat az autósiskolákban... Sokról azt hallom, hogy bunkó, lekezelő, idegbeteg volt az oktatás közben.


Az enyém is szemét volt, Le merem fogadni, hogy teljesen indokolatlanul kényszerített pótórákra, mivel állítása szerint nem voltam elég jó vezetésből, ezért nem engedhetett vizsgára. Ha kiderülne, hogy nincs is ilyen szabály, azon se lennék meglepve.


Kb. 20 pótórát kellett vennem, mert valamibe minden órán belekötött... Bocs, anno 17 éves voltam, az autósiskola előtt meg nem vezettem, nem voltam tökéletes! Aztán a vizsga után meg bevallotta nekem, hogy aki az autósiskola előtt nem vezetett, azok otthon általában szétverik a sebváltót, annyit bénáznak. Pedig előtte úgy csinált, mintha csak nekem lenne nehézségem ezzel.


Szerzett magának egy kis zsebpénzt a pótóráimból, legyen boldog vele!

2021. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Végül egyébként 30 órával sikeres forgalmi vizsgát tettem elsőre. Nem tudom, miért kellett az elején ezt csinálni. Szerinte is, meg szerintem is tök jól vezetek.
2021. júl. 29. 07:24
 18/22 krwkco ***** válasza:
100%

#17

Gratulálunk.

"Nem tudom, miért kellett az elején ezt csinálni."

Azt mondta, hogy "ennek nagyon nem örül". Ennyi volt az összes sérelmed? Akkor az átlagos tanulóhoz képest nem sokat szenvedtél.

2021. júl. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, ennyi. Egyébként végig jó fej volt az oktató, csak hát az elején ezt a megjegyzését nem tudtam hova tenni. Elvégre azért megy autósiskolába az ember, meg fizeti a hatezres óradíjat, hogy megtanítsák vezetni. Szerintem az nem feltétlenül reális elvárás, hogy már otthon vezessen az ember. Egyébként nagyon örülök neki, hogy sikerült, meg is lepődtem saját magamon.
2021. júl. 29. 10:59
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Túlságosan magadra vetted ez a semmiséget, elég jó oktatót fogtál ki, örülj neki!
2021. júl. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!