Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi körülbelül egy audi a8...

Mennyi körülbelül egy audi a8 2003-2005-ös 3.0Tdi V6 fentartása?

Figyelt kérdés

Tehát olyanokra gondolok mint:

Az automata váltó mennyire megbízható?

Mennyi olaj megy bele?

Mennyi körülbelül a fogyasztása?

Pörgős autó, húz rendesen?

Nem gondolkodik ha lepadlózza az ember?

Meg úgy átlagban, megbízható maga ez az autó ezzel a motorral?


Köszönöm szépen az értelmes válaszokat!



2021. máj. 14. 18:17
 1/8 A kérdező kommentje:

Jajj lehagytam a végéről azt, hogy esetleges hibasodas esetén, mennyi lóvé szükséges hozzá, tehát az alkatrész árakra gondolok.

Köszönöm megegyszer!

2021. máj. 14. 18:18
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
657.890-Ft
2021. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tiptronic alapjában véve megbízható, főleg akkor, amikor még új volt és rendszeresen cseréltek benne olajat. 8-16 gazdás Audinál senki nem mondja meg mikor fog javításra szorulni a váltó. 600.000-et félre lehet rá tenni.


Gázolajból 8-14l között.


A motor egész jól viszi a bódét. Érezni nem a 6000-es W12-es motor van benne.



jobboldali vezérműtengelynél a vezérműlánc szokott megnyúlni. 800.000,-


Most húzok egy vonalat:

-----------------------------------------------------------------------------------


1. Légrúgó: nagyon jó ameddig teszi a dolgát. Leül valamelyik 400.000/db.

Szerencsés esetben javítható.


2. Szokásos dízelmotorokkal kapcsolatos karbantartás. Érzékelők, szenzorok..., ilyen-olyan tömítések, szűrők. Minden 10.000km-nél olajcsere!


3. Quattro hajtás, eszi a féket és a gumikat. Erre minimum 52.000.-/db. a nem gagyi gumi + szerelés 4.500.-/db. X 4, mert 4 kerék van az autón.

2021. máj. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jól meg kell nézni mit veszel, mert ahogy előttem mondták sok lehet a fenntartása. Átlagban havi 30-40k rá mehet simán.
2021. máj. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Ne viccelj.Havi 30-40 ezer Ft elmegy az opel corsámra is.
2021. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Ezt tök hülyeség havi lebontásban számolni... Mi 30-40 ezer havonta egy Corsában? :D. Havonta szervizbe kell vinni, vagy mi?

Az üzemanyagot ne számoljuk már ide...


Lehet van 2 éved, amikor hozzá se kell nyúlni. Meg lehet rá kell költeni fél év alatt 1 milliót. Ezért teljesen hülyeség ilyenről beszélni, hogy mennyi a fenntartása. Pláne meg hogy mennyi a fenntartása havonta... Egyiknek ennyi, másiknak annyi...

2021. jún. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Milyen 800ezer forint 1 lánc? 40 ezer a Bárdiban
2021. nov. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mivel 3. éve ez van nekem,2009-s facelift változatban,talán van 1 kis rálátáaom a témára...szóval,ebbe a motorba nagyjából 2x annyi olaj kell mint a 4 hengeresbe,mivel V6(kb 8liter) ez márkafüggő :)

A szűrők ára szélsőséges,valahol 2000ft agyári valahol 3 vagy 4000(szabadáras) ki mennyire "éhes".

Az tény,hogy ha egy A8-al gurulsz be valahova,örömmel fogadnak(talán még meg is köpködik a kezüket nagy örömükben,tisztelet a kivételnek)

De szakértelem híján(mert ez nem opel kategória már elnézést,de ez premium autó,opel fenntartáai költséggel,legalábbis ami az enyémet illeti)ha találsz 1 jó szerelőt,azt érdemes is "megtartani",mivel nem botlasz bele minden utcasarkon egy A8-hoz érteni is tudó szakemberbe!

Mivel a sajátomba,igazilhatóan és vezetve a sz.füzetbe 240.000km van,még minden gyári és a fennt említett hibákra utaló jelet sem tapasztaltam.Nyílván ezt is ki kell fogni,de a találati lista első 2 olaláról nem fog sikerűlni szerintem...anni én is így mazsolázgattam,mire rátaláltam.

Bár nem egy agyonextrázott kivitel az enyém,gondolok ezalatt sávtartóra meg távolságtartó tempomatra,nekem nem ez volt a kikötésem..inkább biztis kézből és lehetőleg max.2-ik tulajtól legyen.Ezeket előtérbe helyezve és eszerint a vételárat kifizetve ;) nem lesz csalódás!!!

Soha más kocaiba nem akaraz majd beleűlni.A kéedéseidre válaszolva:

Természetesen ezek saját tapasztalatok eltérőek lehetnek..


1. A tiptronic 6-s váltója bizonyítottan a legmegbízhatóbb az automata váltók között,természetesen ez is olaj és rendszeres szűrőcsere mellett..hidegen nem rángatva,lepadlózva stb stb..bár ezt egy botváltós autónál se tenném :)


2. 8.2 liter olaj/10.000km-ként


3. Belváros: 1-2-3 fék,1-2fék,tehát belvárosi tempó 12l/100 a klíma mindegy hogy megy vagy nem.

Autópálya:nekem 6,5-9 ez állandó összkerékhajtás mellett és 110-230 között.


4. Pörög is meg húz is :) Mivel alu kasztnis nem sokkal nehezebb mint egy passat vagy hasonló kategóriájú autók.Csak 2x annyi lóerővel és nyomatékkal kb ;) + quattro.


A lepadlózást a váltó miatt nem javasolnám de ez az összes automatára igaz..azt a suzuki szereti meg a kocka lada..

A többit a leírásban kifejtettem azt hiszem,talán kicsit hosszasabbra is sikerűlt,de remélem sikerűlt megválaszolnom a kérdésidet ;)

Sok sikert!

2022. febr. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!