Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek bmw e46 320d vagy...

Macskarap kérdése:

Szerintetek bmw e46 320d vagy vw passat b5.5 1.9pdtdi?

Figyelt kérdés
Természetesen tudom, hogy viszonylag tartósabb és kisebb a szervízigénye a passat-nak, de mégis érdekelne, hogy egy ilyne típusú bmw-nek egetverően magasabb a fenntartása vagy csak minimálisan? Illetve tudom, hogy az alulengőkarok érzékények ezeket milyen időközönként kell cserélni? (km vagy idő) Illetve egyes alkatrészek szervízperiodusa is érdekelne:D

2021. máj. 15. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
bmw-t csak maximum 10 éves korig
2021. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Nyilván a BMW drágább, viszont maga az autó is lényegesen többet ad. Minőségibb kívül-belül, a futómű - bár a magyar utak minősége miatt az átlagnál gyakoribb karbantartást igényel - összehasonlíthatatlan. Méretre hasonlók, mégis más liga.


A szervizigénnyel az van, hogy itt már nem feltétlen az számít, hogy az egyik VW, a másik meg BMW. Itt már az állapot számít, mert mindkettő tud elképesztő költségeket generálni, ha rosszul tartották a múltban.


Ami biztos, hogy míg műszakilag, esztétikailag is jó Passatot már 1 misi körül kapsz, E46 20d-nél ez az ár inkább 1,5 millió forint.

Egyébként a 20d motor E46-ban egészen megbízható konstrukció, ebből a szempontból nagyjából ugyanott vagy. Csak az alkatrészek drágábbak a BMW-hez, és a szerelők is kicsit nagyobb órabérrel szeretnek dolgozni.

2021. máj. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pasat
2021. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és neked 2.-es külön köszönet, az a baj, ha passator vennék tuti sajnálnám, hogy nem vettem e46-ot ezt mondta haverom is, hogy hiába veszek passatot ha a bmw-t szeretném
2021. máj. 15. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!