Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Köteles vagyok szólni a...

Köteles vagyok szólni a használt autómnak a hibájáról a kereskedőnek?

Figyelt kérdés

Munkatársamat verte már át kereskedő, motorhibás volt az autó és eladta neki. 1 hétre rá leszakadt a tartokonzol, pedig rejtett hiba...


Munkatársam szomszédja, egy másik eset, az inyektorok szívószállal voltak megtákolva azok csereéje ilyen 500.000Ft lett volna, haver vissza vitte a passatot és a különbözeti pénzt (kb:300-400e) nem adta vissza neki a kereskedő .


A mostani autómat 3 éve vásároltam, már akkor voltak vele bajok amiről a kereskedő nem szólt.


Tetőablak kárpitja lóg, szétvan tákolva. De sose használtam, mert utálom, hogy reng a kasznti a xar utón így sose nyitom ki.



2021. máj. 15. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hivatalosan azokat a hibákat amik bizonyíthatóan megvannak az autón (például bármilyen tákolás) közölni kellene a vevővel, különben panaszt tehet.
2021. máj. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld!


És mi van akkor ha utólag felhív, hogy rossz volt ez és ez, de én nem tudtam róla.

2021. máj. 15. 14:37
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Igen, mondjuk a lógó tetőkárpit minden, csak nem rejtett hiba
2021. máj. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi, ment zöld!


Akkor se szólt, hogy rossz rajta ez akkor nem rejtett hiba.

2021. máj. 15. 15:15
 5/12 anonim ***** válasza:

A tetőkárpit hibája pusztán a Te figyelmetlenséged.

Ha azt mondja, hogy a futómű tökéletes, és vásárlás után kiderül hogy például a rugó törött, akkor lehet tenni valamit. (Ha nincs bizonyítéka arra, hogy mikor megvetted, semmi baja nem volt)

De senkiben sem lehet megbízni, szervíz előtte, független, nem jóskapista bebaszva.

Ha nem engedihogy elvidd, akkor azon nyomban otthagyod nem csak az autót, hanem a telepet/kereskedőt is.

2021. máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De durva dolgokat a kereskedők sem művelnek, őket is nagyon megrángatják ha mókulás van a dologban. Ajánlom a nagy kereskedőket, amik lehet hogy picit drágábbak, de azok aztán mindent feltüntetnek.
2021. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Mellesleg az adásvételinél aláírod, hogy az autó állapotát figyelembe vetted és elfogadtad, vagy valami ilyen f@szság. Mindenképp előtte kell megnézetni.
2021. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sajnos manapság a kereskedők sem tudnak kb semmit az autókról, csak amit az eladó elmondott/bizonyított nekik.
2021. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha kereskedő lennék és három ég után visszajönnél hozzám, hogy átvertelek, mert lóg a tetőkárpit akkor szólnék a szüleidnek, hogy helyeztessenek gondnokság alá, mert tuti, hogy nem vagy komplett.
2021. máj. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*év
2021. máj. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!