Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki meg tudja mondani,hogy...

Valaki meg tudja mondani,hogy a 2.0 DTI G Astrák Y20DHT motorral szerelt változatai közt mi a különbség? Mármint arra gondolok,hogy van amelyiket egytömegű,van amelyiket kettős tömegű lendkerékkel szerelték.Miért van egyes autókban egyik,vagy másik?

Figyelt kérdés

2021. máj. 16. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyjából 2003-tól jöttek ki kettőstömegűvel, semmi különleges oka nincs. Jött egy széria xxxxx alvázszámtól, az előtte lévők pedig sima egytömegűek (tömör lendkerekesek), az utána lévőek pedig már nem.
2021. máj. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha kettős tömegűvel szerelték, valószínű simább a járása a motornak.

Opelnál nem biztos, hogy csereszabatos a két fajta kuplung, képesek egész más főtengelyt direkt belerakni ezért.

Bzi banda....

Van pár dízelmotor, aminek direkt gyengített főtengelye van a kettős tömegűhöz, ha cserélnék hagyományos kuplungra, pl porlasztóhiba esetén azonnal törjön a főtengely.


Szerintem nézegess valami más dízelt, ha nem motor/adagolóvezérlővel lesz sok bajod, akkor a szétrohadt kasznival lesz.

2021. máj. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Meglévő autóról van szó! Adagoló,minden felújítva,anno vásárláskor nyugodt voltam hogy ebbe egytömegű van,a napokban derült ki hogy mégsem. Elkezdte a hülyeségét! Én is úgy tudtam,hogy 2003-tól raktak bele kettős tömegűt. Ez 2002es évjárat. Egyébként nagyon szép állapotban van,ezen a szaron kívül hibátlan minden! 🤔
2021. máj. 16. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!