Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen rugóerőt javasoltok...

Milyen rugóerőt javasoltok ehhez a súlyhoz meg felhasználáshoz? (motor)

Figyelt kérdés

A motor gyárilag 142 kg folyadékokkal, ezen felül van kb 2 kg kiegészítő rajta, és lesz még kb 3-4 kg (azaz 6-7 kg összesen), valamint én motoros cuccal együtt kb 95 kg vagyok, de extra cuccokkal együtt akár 115 kg is lehetek (víz, sátor stb).

Gyári rugó enyhén progresszív, 65-70 N/mm, de szerintem bőven nem az én súlyomra van. Főleg Budapesten mentem eddig vele, de használtam enyhe/közepes off-roadra is. Semmi ugratgatás vagy ilyesmi, de ennek ellenére aktívan dolgoznia kellett a hátsó rugóstagnak. Van lehetőségem 85 N/mm-es rugóval szerelt lengéscsillapítóhoz, illetve 95 N/mm-eshez is.



2021. máj. 19. 23:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha már mindenáron hozzá akarsz nyúlni a gyárihoz, akkor először azt kellene eldönteni, hogy mire akarod konfigurálni az egész motort.
2021. máj. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem akartam volna hozzányúlni mindenképp, de ha ráülök, a gyári "lógás" a rugóút 60%-a. Nálam okosabbak szerint annak illik 30-35% között lennie. Egyszerűen túl gyenge ez a rugó.


1 személyes városi ingázó meg hétvégi kalandozómotor lesz. Túrákra is fogok menni vele, sátorral, kisebb mennyiségű csomaggal felpakolva. Jó lenne, ha nem kéne 30 percenként megállnom, mert habosra verte a terep a rugóstagomban lévő olajat. Mem ideális, ha gyakran meg kell állnom túlmelegedő lengéscsillapító miatt.

2021. máj. 20. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!