Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kipufogó tömítések ennyire...

A kipufogó tömítések ennyire gyengék?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

1 évvel ezelőtt cseréltem a Skoda Feliciámon a torok csövet (Y) és raktam oda új tömítést. Nos eltelt 1 év és kiégett, elkezdett darabokban kiesni, a leömlő és a torokcső közül (a torokcső és a katalizátor között jó a tűzkarika). Nem mindig ment egyfolytábam, mert szerelőnél volt a kocsi.

KB.:30000 km ment az autó.


1, Normális, hogy ilyen hamar kiesnek a tömítések?


2, Itt számít a minőség? Láttam van lyukacsos fajta, van fekete színű, de van vastag teli fajta. Melyik jobb?

Ilyet kaptam a boltam annó:

[link]


3, Vagy csak selejtet kaptam?


4, Azt meg lehet csinálni, hogy kipufogó pasztával bekenem a tömítést és úgy helyezem be? Van értelme?

Tehát Leömlő+pasztástömítés+torokcső.

Tömítés: [link]


5, Ha ott fent ment el a tömítés az mennyire veszélyes a motorra nézve?


6, Hány km-t bírnak ki a tömítések?



Itt a videóban ennél a fajta csőbilincsnél használ pasztát, vélemény?

https://www.youtube.com/watch?v=0t2zLPhHpoY


Napi 200 km-t megy az autó.

Skoda Felicia 1.3 MPI 1999



2021. máj. 23. 23:59
 1/2 A kérdező kommentje:

7, A tő csavaroknál (ahol a torokcső fogatódik fel) belehet kenni menetrögzítő/csavarrögzítő-el a csavarokat vagy nem szabad?

Felesleges?

2021. máj. 24. 00:09
 2/2 anonim ***** válasza:

Inkább ott aza baj hogy nem fekszik fel sikba a tömités a csőhöz.

Tehát nem mindenütt van egyformán oda szoritva .

2021. máj. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!