Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes szalon autót megvenni?

Érdemes szalon autót megvenni?

Figyelt kérdés

Az ára ugyanannyi, mint az újnak, amit megrendelhetsz, nem olcsóbb sajnos.

Szín ugye adott(amugy nem a valasztottam)

Számomra annyi előnye lenne, hogy elhozható fizetés után, nem kell rá várni hónapokat, hogy megerkezzen.


Valamiért az van az agyamban, hogy a szalon autók "lepukkantabbak"

Sok ajtó nyitogatas, orobalgatas stb. Ugy emlekszem ezert olcsobbak is voltak regen, ismerősőm is vett igy autot olcsobban.


Szerintetek? Mi a véleményetek egy szalon autó vásárlásról?



2021. máj. 26. 21:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*próbálgatás
2021. máj. 26. 21:47
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
A szalonautó nem egyenlő a tesztautóval. A szalonautó bent áll a szalonban, egyszer sem indítják be, egy métert sem megy "pályafutása" alatt. Ilyen tekintetben ugyanolyan mint egy teljesen új kocsi. A "sok" autónyitógatás nem okoz gondot.
2021. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Bemutató autóra gondolsz?

Én biztosan nem vennék ilyet, még ha olcsóbb is lenne pár százalékkal, akkor sem. Ha már sok milliót kiadok egy új autóra nem ezen fog múlni. Ha ennyi pénzt kifizetek, nem egy-két évre veszem az autót, hanem legalább 8-10 évre. Ez alatt fogom minden nap látni, beleülni használni. Ennyi pénzért is sokat kell dolgoznom, sokára spórolom össze. De ha már rászántam magam, akkor legyen benne minden olyan, ami nekem tetszik, nem egy kompromisszumos megoldás, csak mert épp ilyen volt és így nem 7.450.000-be került (csak hasraütés szerűen írtam egy számot), "csak" 7.210.000-be. Ilyen összegnél nekem ez már nem különbség. Ha meg ugyanannyi, akkor pláne!

Legyen olyan színű, olyan kárpittal, olyan extrákkal, amit én elképzelek magamnak. Az ülés legyen még lefóliázva, ne nyitogassa, rugdossa, nyomkodja, ücsörögjön benne 500 ember, ha már van választási lehetőség. Én így gondolom.

Tesztautót pléna nem vennék. Láttam már pár botlábú tesztpilótát, öreg papát, ahogy üvöltő motorral égette a kuplungtárcsát a szinte új autón. Erről persze nem fogsz tudni, kipróbálva, ránézésre se fog azonnal látszani a dolog. Aztán pár év és pár tízezer km után megy a nagy csodálkozás, hogy végig vigyáztál az autóra, de máris kuplungozni kell, micsoda ipari hulladék az XY márka! És ez most csak egy példa. A későbbi utólagos bosszúságokért engem nem kárpótol a vételkori pár százezer forint extra kedvezmény a listaárból.

2021. máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Én nem venném meg. Ha már van x millióm egy autóra, nem azt a plusz 1-2 száz ezret fogom sajnálni rá. Akkor már olyan legyen, amilyent én akarok.
2021. máj. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, lemaradt, hogy az a 2-3 hónap, amíg legyártják és leszállítják az autót szerintem abszolút kibírható. Főleg ha eddig is volt autód. Addig használod a régit.
2021. máj. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

0 kilométeres, raktárról vásárolható autóról van szó.

Nos, ha újat rendelsz, pár napig akkor is ott fog állni a szalonban és nézegetik az új potenciális vevők (amíg forgalomba helyezik, átveszed, stb.)


Én nem vennék így; ha már kifizetem az új autó árát, legalább olyan legyen, mint amit én akarok.

2021. máj. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

"Nos, ha újat rendelsz, pár napig akkor is ott fog állni a szalonban és nézegetik az új potenciális vevők (amíg forgalomba helyezik, átveszed, stb.)"


Esetemben a kereskedés hátsó udvarán állt az új autóm lezárva. Potenciális vevők arra nem igen kóricáltak. Legfeljebb a dolgozók tudták nézegetni. Nem a kiállítótérben állt bent nyitott ajtókkal. (Minden nap belestem az udvarba (tudtam melyiket kell nézni), mert a kereskedés mellett volt a munkahelyem, ott mentem el gyalog naponta kétszer.)

2021. máj. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

én egy szalonban ácsorgó autót vettem, mert ez volt az, ami pont kellett(a nejemnek)..limitált darab volt,különkeges dukkóval, automata váltóval, két ajtóval, és nagyobb motorral(ez volt a ritkaság)..


...amikor szóltam az eladónak, hogy ezt megvennénk, csodálkozott..eddig az eberek bele sem ültek, mert kinek kell kétajtós automata ennyi pénzért? senkinek!..öt nap múlva mehettünk érte. addigra lett rendszám, meg stb..


a mai napig életünk legjobb (hibátlan, karcmentes)autója.


a próbautas autó az más..olyant nem vennék.

2021. máj. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Crisopher ***** válasza:
100%
Szerintem pár hónap várakozás nem olyan sok egy új autóért. Cserébe olyan lesz, amilyet szeretnél.
2021. máj. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi alacsony költségvetéssel vettünk új szalon autót, mert viszonylag sürgős volt. Az előző autónak olyan rejtélyes hibája volt, amit a sokadik szerelő sem tudott orvosolni (meleg motornál tök véletlenszerűen néha leállt, és egy fél óráig újra sem indult).

Amúgy mi is inkább rendeltünk volna.

2021. máj. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!