Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobbra merőleges parkolásnál...

Jobbra merőleges parkolásnál áthúzódsz általában a szembejövő sávba, hogy egyből egyenesen tudj beállni, vagy saját sávból is megy?

Figyelt kérdés

A szembejövő sáv persze úgy értendő, hogy mondjuk kisforgalmú úton, ahol nem jön szembe éppen senki.


Vagy ez autófüggő? Úgy rémlik, hogy a régi 98-as Suzukival saját sávból is ment elsőre, míg a mostani autómmal csak erősen áthúzódva megy.



2021. máj. 28. 20:27
 1/8 anonim válasza:
100%
Bár én még csak tanuló vezető vagyok (hétfőn fogok vizsgázni!), mi többször is gyakoroltuk már ezt a fajta parkolást, és nekem úgy tanította az oktatóm, hogy ilyenkor át lehet menni a másik sávba is. Szerintem így könnyebben kivitelezető elsőre, és nem kell többször korrigálni.
2021. máj. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Oktatóm úgy tanította, hogy ilyenkor át kell menni, de sokszor látom, hogy kis ívből rá fordulnak. Nyilván a sáv szélességétől, parkoló kocsiktól is függ, mekkora a hely, stb.
2021. máj. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy én ilyenkor az esetek 99%-ban tolatva parkolok be, az valahogy "könnyebb" és kifelé is sokkal egyszerűbb elindulni, mint kitolatni.
2021. máj. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Milyen széles a sáv, milyen széles a parkolóhely, mekkora az autó forsulóköre, stb.

2021. máj. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én minél jobban átmegyek az út bal széléhez és onnan könnyű már. Jobb lenne ha tolatnék, csak az nem annyira megy jól, gyorsabban beállok előrefele. Kínlódás picit kiállni, de ez van.
2021. máj. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

a legegyszerűbb a saját sávból tolatva beállni. Kifelé is sokkal egyszerűbb.


(Igaz az is, hogy sok helyre tilos tolatva belállni..például óvoda-bölcsőde kerítéséhez, alagsori lakások ablakaihoz(Corvin köz), vagy pincei munkahelyek ablakaihoz...de ez ki is van írva)


A kérdés nem erre vonatkozott, tudom.

2021. máj. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:
100%

#3

' tolatva parkolok be, az valahogy "könnyebb" '

A tolatva beálláshoz tényleg kevesebb hely kell. Ilyenkor elég, ha ferdén állva berakja az ember a hátsó kerekeket és az első kerekekkel irányba mozgatja az autó orrát.

Előre beállva az autó eleje nem tud oldalra mozdulni a szűk hely miatt, a hátulja meg azért nem, mert a kerekek nem kormányzottak. Emiatt az autónak szinte teljesen irányba kell állnia, amire eléri a parkolóhely szélét. Még a parkolóhelyen kívül meg kell csinálni a majdnem teljes 90 fokos fordulást.

2021. máj. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a helytől és a forgalomtól függ.

De a legjobb betolatni , úgy sokall szűkebb helyre is belehet állni és a kiállás is egyszerűbb.

2021. máj. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!