Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A javítás sokba kerül, de...

A javítás sokba kerül, de másikra nincs pénzem. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy 21 éves, nem túl nagy értékű autóm, (Swift), lassan 6 éve használom, viseletes már kívül belül. Kívülről esztétikai hibák, illetve némi rozsda, itt-ott, ami ellen próbálok küzdeni, de a rozsda az erősebb. Futómű bekötési pontok még ahogy nézem nincsenek veszélyben, tehát még akár sokáig autó lehet. Költöttem már rá nem keveset, cserébe igazából szinte gondtalan és megbízható autózást jelent a mai napig, de most megint kérné a pénzt:


Bizonyos sebességnél, főleg 120 felett eléggé remeg a kormány, és kanyarban, vagy kanyarból kifelé gyorsításkor daráló hangot hallani. Emiatt már annyi mindent próbáltam és cseréltem, szerelők sem tudták, de gyakorlatilag csak a váltó (differenciálmű) maradt, mint hibaforrás. Akkor meg már kuplungot is illene cserélni, az sem tökéletes már. Ez így kb. 50 ezer.

Elkezdett zörögni valami alul, kipufogós szerint a katalizátor kezd szétégni, ez újabb 40 ezer forint.

A klíma (merthogy az is van) nem hűt tökéletesen, szivárgást sosem láttak uv fénynél sem, mégis két-három évente igényli a hűtöközeg feltöltését, vélhetően a klímahűtőnél ereszt, alulról már elég sok lamella hiányzik. Ez megint vagy 50 ezer forint.

A hátsó fék sosem jó, teljesen fel lett újítva, aztán még többször meg lett nézve, de műszakin tényleg úgy rugdosnak át, alig van hátul fékerő.

A vezérműszíj is lassan cserés, ott legalább munkadíj nincs, azt megcsinálom én.

Ez itt csak néhány nagyobb dolog, ami kapásból több, mint 150 ezer forint és még csak nem is gondoltam a rozsdára. Ennyit már nem akarok rákölteni, másik autóra viszont nincs pénzem. Jól gondolom, hogy akkor marad az, hogy használom, ameddig szét nem esik és bízom benne, akkor esik szét, mikor már le tudom cserélni? Esetleg egy másik, hasonló korú Swift jönne össze mostanában, szóval csődörből vödörbe.



2021. máj. 29. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
A vezérműszíjat azt te lecseréled, a klímát xard le ha nincs rá pénzed, a kipufogót is megtákolják olcsóbban csak jó helyre kell vinni. Maradt a daráló hang megszüntetése. Nem olyan drága az. Számold ki mennyit kell rákölteni Minimum döntsd el meddig akarod még használni és mérlegelj hogy neked ér e annyit arra a pár évre. Jelenleg 150 ezer forint, ha még 1 évig tudod használni akkor havi 12 500 forintba kerül. Ennyit szerintem megér.
2021. máj. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vezérlést cseréld le, meg kapjon új gumit illetve a fékkel kezdj valamit
2021. máj. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyértelmű. Nincs pénzed másik autóra, akkor ezt csináld meg úgy, hogy használható legyen. A nagyon fontosakat kicseréled, amivel még használható, azt meg hagyod a fenébe. Közben gyűjtögetsz az új autódra, amikor megvan, akkor eladod a picsuba és boldog leszel.
2021. máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy fontos kérdés. Meddig van rajta műszaki? A remegés oka lehet szálszakadt gumi, illetve kiegyensúlyozatlan kerék is, a daráló hang pedig féltengely. Én személy szerint ha 1 évnél több műszaki van rajta, akkor a daráló hangot megszüntetném és vennék rá előre 2 valami még használható gumit, ha meg lejár a műszaki, belökném a bontóba.
2021. máj. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Először nem értettem miért cseréljek gumit, aztán lett világos. A külön felnin lévő centrírozott téli és nyári kerekekkel is ráz, nem a szálszakadt gumik miatt. Illetve gyakorlatilag az összes féltengelyalkatrész cserélve volt, a daráló hang maradt, nem a féltengely okozza. Elvittem szerelőhöz, az is széttárta a kezét. Csak a váltó maradt, mint hibaforrás, mindkét esetben. Ez kerül a legtöbbe.

Még másfél év műszaki van rajta, már évek óta ráz és darál, így ment át műszakin is.

2021. máj. 30. 07:34
 6/9 Farkas999 ***** válasza:
100%
Az a daráló hang kerékcsapágy is lehet. Ellenőrizted? A remegés és a komoly melegedés is lehet tünete.
2021. máj. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Főfékhenger? Kétkörös, így tud olyan lenni, hogy elől teljesen jó, hátul pedig nem....


klímával ne foglalkozz, anélkül megy az autó és egyből spóroltál 50e-t.


Kerékcsapágyak meg lettek nézve? Azokat otthon kicseréled magadnak egyszerűen, csak a meghúzásnál kell figyelni, hogy ne legyen se túl szoros se túl laza. 10e ft alatti összeg.


120 felett akkor is remeg a kormány ha negyedikben mész? vagy csak ötödikben?

2021. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Minden volt ellenőrizve, a kerékcsapágyak is. A hátsó gyorsan cserélhető otthon is, az elsőt lehetetlenség otthon kicserélni. Szervizben is egy óráig gyötörték préssel, mire kijött a régi. Volt már első és hátsó kerékcsapágy problémám, egyik esetben sem ilyen daráló hangja volt. A rossz kerékcsapágy hangja számomra elviselhetetlen, azonnal javítom. A rossz féltengelynek is más hangja van. Mondom, csak a váltót nem cseréltem, azon kívül minden mást. Hogy én nem tudom egyértelműen azonosítani a hibát, az egy dolog, de több szerelő, sem tudott rá mit mondani.

Mindenhogy remeg.

Nem tudom mi újság a főfékhengerrel, eddig nem éreztem, hogy gond lenne vele. Hátul sem az üzemi, sem a kézifék nem acélos.

Igazából azonban nem azért tettem fel a kérdést, hogy találgassuk a hibák okát, erre volt lehetőség a korábbi kérdéseim alatt.


Pl:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__10..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__97..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__95..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__95..

2021. máj. 30. 13:32
 9/9 A kérdező kommentje:
...és mivel évente fizetem a kötelezőt, ennek is itt a határideje. Az összes közül talán ez volt a legolcsóbb, már be is fizettem. :D
2021. máj. 31. 15:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!