Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyári motor kicserélése egy...

Gyári motor kicserélése egy erősebbre?

Figyelt kérdés

Adott (lesz) egy 1.4-es motorral szerelt autó, de az túl gyenge.. Szeretnék a jövőben bele rakni egy erősebb motort, amit ebbe a típusba raktak,és ugyan úgy benzines.

Engem az érdekelne, hogy mennyibe fáj ennek a papírozása, és hogy megvalósítható e? Tudom, nem éri meg, de én így szeretném.

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.


2021. máj. 30. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyiból amiből veszel egy ugyanilyent csak erősebb motorral.
2021. máj. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Hiába szeretnéd így, ez nem lehetséges. El kell engedni ezeket a marhaságokat és észszerű döntést kell hozni.
2021. máj. 30. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Csak ugyanolyan motort lehet beletenni.
2021. máj. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kerestem ilyen autót, de nem találtam. Ezért gondolkodtam motor cserében..
2021. máj. 30. 11:02
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Lehet erősebb motort. Semmi gond nincs vele. Egy a szabály, hogy gyári konstrukciót hozz létre, azaz a típust gyárilat is szerelték az adott motorkódú egységgel.

Illetve ha a nagyobb motor miatt más alkatrész is eltért gyárilag (pl váltó, fék, stb) akkor azokat is cserélni kell.

Ez a mutatvány közel sem lehetetlen és nem szükséges mindent átámtól éváig újraterveztetni.

Viszont nem olyan egyszerű, hogy otthon átalakítod és átiratod a forgalmiba.

Minden alkatrész eredetével el kell számolni, és megfelelően képzett személy is fog kelleni, aki majd úgyis elmondja a részleteket.

Arra számíts viszont, hogy egy ilyen átalakítás nem épp filléres tétel lesz és nem megy varázsütésre minden. Sok esetben jobban megéri egy másik autót venni és annak az átirását kifizetni.

2021. máj. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Köszi. Tudom hogy jobban megérni gyárilag ilyen autót venni, de nem lehet kapni..
2021. máj. 30. 17:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!