Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes az autóm ?

Hengerfejes az autóm ?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Először is lesz egy videó,amin látni a tartályon,hogy eléggé piszkos és amit leengedtem belőle az meg förtelem volt. Nem hiszem hogy előttem cserélte volna e valaki a hűtővizet. Egyébként az autó nem füstöl fehéren se,és semmilyen füst nem jön belőle. Mercedes w203 c220 faceliftes a kocsi. Lehet az évek alatt összegyült szennyeződéseket látni. Aki jobban ért hozzá az kérem válaszoljon és erősitse meg,vagy javitson ki.

videó:

[link]



2021. máj. 31. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mikor volt cserélve a víz. A hűtővíz természetes úton is bekoszolódik és ha nincs cserélve, akkor a tartályt is befoghatja. Az enyém is ilyen sajnos, mikor megvettem lecseréltem a hűtővizet, de már rég késő volt. Még kimosni sem tudtam igazából a tartályt, olyan retkes volt, úgyhogy inkább vettem bele egy újat. Meg kapott egy mosót, ezt ajánlom neked is, mert ha ilyen koszos volt a víz, akkor nem árt. Bármelyik autós boltban kapsz ilyet egy ezresért.


Én egyelőre nem aggódnék hengerfej miatt, ha nem produkálja más jelét. Nem kizárható, de jelenleg nem tartom valószínűnek ezek alapján.

2021. jún. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Évek alatt se gyűlik ott össze semmilyen szemét sem, ha csak nem direkt tesz bele valaki.

Nekem 15 éves volt az autó amikor cseréltem a vezérlés szettet és olyan tiszta volt a fagyálló hogy ugyan azt töltöttem vissza.

És nem merci , de nem is német autó.

2021. jún. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Az igaz, hogy lehet retkes a fagyálló, természetes úton lehet barna mert az acél motorblokk nyilvánvalóan rozsdásodik és a hűtő is.


Olyankor van, hogy sokszor nem segít a hűtőfolyadék csere.


De az, az apukám az motorolaj, szóval valahol keveri az olajat és a vizet. Nem feltétlen a hengerfejnél, lehet például a hőcserélőnél is ha van benne olyan.

2021. jún. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mit tudnák elleni tenni? Vagyis hogy nézhetném meg,hogy hol keveredik az olajjal?
2021. jún. 1. 13:24
 5/11 anonim ***** válasza:

Tegnap este azt írtad, semmi füst, semmi nyom.

Ma már meg akarod nézni, hogy hol keveredik az olaj a vízzel.

Önmagadnak sem hiszel?

2021. jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Attól még, hogy az égéstérbe nem jut be a benzin vagy az olaj a kettő összefolyhat :)
2021. jún. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én hiszek magamnak, hogy egy darab füst nem jön ki. Azért is írtam ezt a kérdést,hogs szerintetek miért ilyen mi lehet a problémája a kiegyenlítőtartálynak.
2021. jún. 1. 22:38
 8/11 krwkco ***** válasza:

Ha olaj kerül a hűtővízbe, az felúszik a tetejére. Olajfoltokat kell látni, amikor tele van a tartály. Az a piszok a kiegyenlítőtartály alján szerintem semmit sem számít.

Ha alaposan ki akarod takarítani a rendszert, akkor vedd ki a hűtőt és mosd át. Vagy vedd le róla mindkét csövet és slaggozd át.

Utána töltsd fel a rendszert rendes fagyállóval. Ereszd le egy tiszta tartályba. Pl. egy oldalán kivágott nagy desztilláltvizes flakonba. Üllepítsed vagy szűrjed és töltsd vissza. Légtelenítéssel. Pár nap közlekedés után újra. Néhány ismétléssel kijönnek a szabadon keringő szilárd szennyeződések.

2021. jún. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod
2021. jún. 2. 14:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Vetesd le a termosztátot és tisztitasd át a rendszert és nem lessz baja .
2021. jún. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!