Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megfelelő autó a Maruti, ha...

Megfelelő autó a Maruti, ha lényegében csak hetente párszor használnám, kimenni a hipermarketbe?

Figyelt kérdés

A korona miatt haza kellett költöznöm, vidékre. Szeretek sétálni, szórólapoztam is, de nem akarom minden alkalommal annyit gyalogolni a szupermarkethez, főleg, hogy nagyon drágák.


Egy Marutival ki tudnék menni a madaras Teszkóba vagy a rendesbe, lényegében egyenesen kellene mennem, 2-3 kisebb kanyart leszámítva.


Csupán erre használnám, néha talán a bankba elmennék vele, vagy a patikába, de az nem gyakori. Ha meg lerobban, akkor vagy hazatolom, vagy szólok a szomszédnak, hogy kellene egy kis vontatás :D


Erre megfelelő a kocsi? Néztem, és 75 ezer forinttól egészen 550 ezerig terjed (Az utóbbiak mit tudnak vajon? Megnéztem, és ugyanaz).


120 ezerért oké? (itt van a városban, korához képest jó állapotban).


2021. jún. 2. 11:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%
#8 értő olvasás. A bringát viszonyítási alapként hoztam fel.
2021. jún. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 krwkco ***** válasza:
100%

A TESCO-ba járás mellett van még egy nagyon nagy megterhelés az autók számára.

Két évente át kell menniük a műszakin. Erre is gondolj, amikor vétel előtt megvizsgálod.

Nem lehet szilárdságot érintő átrozsdásodásuk. Ez gyakorlatilag végtelen pénzszivattyút jelenthet. Megoldható, de -sok kicsi sokra megy alapon- jelentős összegbe kerülhetnek a futóművet és kormányművet érintő hibák. Szilentek, csuklók, kormánygép. A nem működő katalizátor cseréje is jelentősebb összeg.

2021. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Van egyáltalán ezek alatt kati?.....

Végülis ha nincs szétrohadva az autó és értesz valamennyire a karburátor beállításhoz, kitisztításhoz akkor erre szerintem teljesen jó.


Vidéki vizsgáztatóhoz kell vinni, ott kutyát nem érdekli, hogy öregek a szilentek meg repedezettek ha nem mozognak.

2021. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

"De látom már beleszerettél egybe, mert itt csak visszaigazolást keresel"


Ezt annyira nem is titkoltam. Európában csak átmenetileg tartózkodok, a korona kicseszett velem. A fő prioritásom az ár/"érték", és ezt találtam a legolcsóbbnak. A lényeg, hogy a következő 6-12 hónapban ne rohadjon le alattam. Ezt volt a kérdésem lényege, hogy lényegében, egy félig-meddig karanténos életre mennyire felel meg. A válaszok nagyon eltérőek voltak, de azt szűrtem le, hogy alapvetően megfelel. Ha még működik, mikor visszamegyek külföldre, akkor vagy eladom, vagy bontó, vagy lekerül a rendszám. Vagy elajándékozom, tököm tudja. Nekem annyi kell, hogy a hipermarketbe elmenjek vele egy viszonylag egyenes úton, maximum 50-es táblánál. Ennyi. Ezt már az elején kihangsúlyoztam, nem akarok sem autópályán menni, semmi. Egy szaros kis vasárnapi autót szeretnék, mint a nyuggerek. Csak annyi a kívánságom, hogy ne alattam robbanjon le a következő egy év alatt. Mások meg már arra gondolnak, hogy én a hetedik kerületben akarok manőverezni.

2021. jún. 2. 16:13
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Arra még pont megfelelő, bár én inkább egy régi Swiftet vennék mondjuk 150-ért. Bármelyiket veszed arra figyelj elsősorban, hogy ne legyen szétrohadva.
2021. jún. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges egy bontóérett autóra pénzt kiadni, olcsóbb, ha 2 hetente taxival hazaviteted magad a nagybevásárlásból, sokan ezt csinálják akiknek nincs autójuk.
2021. jún. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
És ha arra használnám, hogy lányokat szedjek fel vele? Mert arra gondoltam, hogy valami márkás üzlet előtt kiszólok a kocsiból, hogy eljönne-e velem egy menetre (minden értelemben). Ha igent mond, és már jönne a kocsihoz, akkor röhögve elküldöm melegebb éghajlatra, és kidobok neki a kocsiból egy aranyszínűre festett ásót, majd elhajtok.
2021. jún. 12. 17:03
 18/22 anonim ***** válasza:
jó de kevesebb az alktrész mint a swifthez
2021. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Na csak kiderült, hogy csak egy gyökér troll a kérdező, jól van, már kezdtem megijedni.
2021. jún. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Az elején komolyan gondoltam, aztán ahogyan a válaszok változtak, én egyre viccesebb kedvembe kerültem.
2021. jún. 15. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!