Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt motor vásárlása...

Használt motor vásárlása itthon vagy külföldön?

Figyelt kérdés

Gondolkodok rajta, hogy elkezdek motorozni (24F), és mindenféle oldalakat böngészgetve próbálok tájékozódni, hogy ez nagyjából mivel jár, főleg anyagi szempontból. Első sorban rövidebb/középtávú (max néhányszor 100 km) túrákban, esetleg városi közlekedésben gondolkodom. A sebesség, lóerő nem vonz, ezért A2-es kategóriában gondolkodom, és kezdőként nem is akarom túl magasra tolni a lécet a nagy motorokkal, mivel még az sem biztos, hogy ez nekem való hobbi lesz. 250-es motorokat nézegetek, mivel 125-ösnél tartok, hogy egy forgalmasabb, lendületesebb úton veszélyes lenne, hogy túl lassan haladok, és úgy olvastam, hogy egy 250-esben van annyi, hogy ez ne jelentsen gondot (autópályát inkább kerülném). Még közel sem hallottam minden szóba jöhető motorról, de az egyik, ami megtetszett, az a Honda CBF250, ezért nézegetem is, hogy milyen árban vannak használtan. Eléggé meglepett, hogy mekkora az a tartomány, amin belül az árak mozognak, főként egy külföldi-itthoni eltérés lepett meg.


Egy itthoni oldal találatai:

[link]


Itt tipikusan 500k-tól kezdődnek az árak, ami alatta van, annak van valami baja.


Egy külföldi oldalon pedig találtam ezt:

[link]


Ez 900 EUR, ami kb 300k forintban. Mik lehetnek az okai, hogy ekkora eltérések vannak? Ez tipikusan tulajfüggő, és csak véletlen, hogy pont egy külföldi oldallal összevetve látok ekkora különbséget, mert itthon is vannak ilyenek? Persze ha külföldről vennék motort, akkor haza kell hozatni, át kell iratni a papírokat, de gondolom az nem adja ki ezt az árkülönbséget. Egy ilyen kategóriájú motorra mennyit érdemes szánni? Szerelésben abszolút zöldfülű vagyok, ezért jó lenne, ha nem kéne rajta állandóan bütykölni, de az sem ártana, ha az első motorom olyan lenne, amin ezt fokozatosan megtanulhatom.



2021. jún. 4. 13:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Általánosságban elmondható, hogy ilyen olcsóbb kategóriánál nem feltétlenül érdemes külföldről venni, akkor se, ha mondjuk 500 ezer helyett 300, mivel laikusként hazahozni, honosítani, utánajárni egyrészt nem olcsó, másrészt beleőszülsz, míg átnavigálod a bürokrácia túloldalára. Anyagilag valószínűleg jobbna jössz ki így is, de utólag úgy fogsz rá tekinteni, hogy nem érte meg. Drágább motoroknál megérheti, illetve ha van már gyakorlatod, vagy esetleg egy tapasztalt ismerősöd, aki ezt csinálja.

Azért olcsóbb, mert nem képvisel akkora értéket. Aki akar motorozni, az újat, újabbat vesz, mert megteheti, emiatt a kereslet alacsony, ami lenyomja az árakat. Illetve sok országban nagyon drága a biztosítás meg adó, ami miatt nem költséghatékony egy öregebb jármű néha, gyakran külön költségek is vonatkoznak rájuk.


Én a helyedben kezdőként, első motornak, 250-esek közül hazai palettát nézegetném, hacsak nem akarsz ezzel foglalkozni később, mondjuk kereskedést nyitni vagy hasonló.

2021. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!