Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókon a kifehéredett fekete...

Autókon a kifehéredett fekete műanyag részeket (pl lökhárítón, ajtók oldalán) hogyan lehet javítani? Polírozni kell? Festeni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 6. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Van valami speckó box rá, de az is csak ideiglenes megoldás. A színre fújás lehet megoldás, vagy a csere.
2021. jún. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Gyári állapotú már sosem lesz.
2021. jún. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

szilikonos paszta, vagy szilikonos lé..ma kentem le ezzel a fakó műanyagokat. mind gyönyörű fekete lett. az autógumira ugyanezt a szert ecsetelve vittem fel. száradás után gyönyörű fekete. persze nem árt egy puha ruhával átdörzsölni.


pár száz forintból megúszod. homasita, vagy hasonló boltok. felesleges többezres kenceficékre költeni.

2021. jún. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
felületolvasztással visszanyeri az eredeti színét (hűlégfúvó, vagy gázpisztoly... utánanézős), aztán be kell kenni valamilyen UV kence-ficével. lehetőleg speciálisan autóműanyagra valóval.
2021. jún. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szilikonos paszta linket tudnál küldeni?
2021. jún. 7. 07:58
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Festeni is lehet de az hamar lepereg róla még akkor is ha műanyagra valót teszel rá, nem fogja sokáig bírni. Én 2 éve csináltam azt hogy leszedtem autóról ezeket az elemeket. Jó alaposan átmostam mosogatószeres vízben, leöblítettem, szárazra töröltem. Aztán vettem cipő pasztát pár száz ft-os tétel, jó alaposan bekentem és eldörzsöltem a paszta tubuson lévő szivacsos akármivel, aztán papírtörlővel szárazra töröltem az egészet. Már ez sokat segített rajta. Aztán volt itthon szilikonos műszerfalápoló amit rühellek műszerfalra használni, azt is úgy kaptam ismerőstől. Azzal jó alaposan befújtam és áttöröltem puha száraz ronggyal, aztán még egyszer befújtam, áttöröltem. Majd visszaraktam ezeket az autóra és szép fényes fekete lett, nem volt fakó sem, a vizet szépen lepergette róla sokáig, fél évvel később ugyanúgy befújtam szilikonos cuccal és elég jól tartja a mai napig ami már több mint 1 éve így van.


Jó a felhevítős módszer is amit valaki írt. Azt egy régebbi autómon csináltam, de könnyű elhibázni, elég ha túl lassú vagy vagy közel tartod hozzá és már megpirul az egész ami kegyetlen ronda lesz.

2021. jún. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

6 ha rendes cuccokkal van megcsinálva, akkor nem pereg le a festés. A rendes nem a tescos műanyagfestéket jelenti, hanem bemaró alapozó, töltő alapozó, esetleg műanyag kitt a hibák javítására, aztán szín, lakk. Persze a töltőbe is meg a színbe is kell lágyító.


Mit gondolsz, a gyári színre fújt elemekről miért nem pereg le? Akkor sem ha javítja a fényező?

2021. jún. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!