Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51B, miért nem tudom...

Simson S51B, miért nem tudom hármasba rakni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy 86-os Simson S51B (3 sebességes), minden sebességet hajlandó venni, kivéve a harmadikat. Előzőleg semmiféle probléma nem volt vele, léptetővilla csere után jelentkezett a gubanc. Váltó állító csavarján tekertem (a karburátor alatti). Két végletig sikerült eljutnom. Csak kettes van és egyes nincs sem hármas, vagy pedig van egyes, kettes, viszont hármas sehogy. Mi lehet a gond?



2021. jún. 11. 19:51
 1/10 Vortrex ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy ahogy szétszedted ki tudott csúszni az ékhúzótengely és bepotyogtak a 3. fokozat golyói?


Nem tudom biztosan, hogy ilyen előfordulhat-e egyáltalán, szerintem nem, de nincs okosabb őtletem. Ha a kapcsolódobon látszik, hogy befordul a helyére, és rendesen mozgatja az ékhúzótengelyt is, akkor kívülről már nem igazán lehet. Gondolom ezt állítgattad: [link]

2021. jún. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem hülyeség, amit az első ír.

Szedd le a gyújtásdeknit, nézd meg van-e ott golyó.

Ha van az baj, blokkszéthúzás.


Ha nincs, akkor még állítgatni kell a váltót, egyszercsak jó lesz! ;)


Ha nem lenne jó, add el nekem! 😏

2021. jún. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pont tegnap szedtem le a gyújtásoldalit,csavarcsere miatt,de nem találtam benne golyókat.
2021. jún. 11. 21:29
 4/10 Vortrex ***** válasza:
100%

Csak az a fura, hogy a fokozatváltásnak a rögzítőgolyói mitől nem mozdultak ki akkor

[link]

71-es

2021. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ma is próbáltam állítani, szintén vagy csak kettes van és semmi más. Vagy pedig egyes, kettes és harmadik az istennek se. Viszont volt olyan hogy mikor a kettes fölé váltottam akkor mintha üresbe rakta volna magát (de felfelé a kettesből)
2021. jún. 12. 20:15
 6/10 Vortrex ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire látod át a működését, azzal a csavarral csak az ékhúzótengely pozícióját tudod finoman állítani, ott már csak milimétereket tudsz rajta korrigálni, tehát ha az 1. N. 2. fokozatot beveszi, akkor a 3.-at is be kell. Persze, ha nagyon eltekered, akkor összevissza működik, mint ahogy te is tapasztalod.


A kapcsolóvillát ki kell akasztani, és az ékhúzótengelyt kézzel mozgatva meg kell keresni rajta a fokozatokat, ha ott sincs meg a 3. akkor szét kell szedni a blokkot és megézi, hogy mi a f. van.

2021. jún. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Beledugsz egy tolómérőt a csőtengelybe (mélységmérő pálcáját) 46.6mm-re beállítva. Addig kell állitanod 1 es fokozatban, míg a tolómérő fel nem fekszik a csőtengelyre 0.1mm pontossággal. Fontos, hogy a csavart nyomd ki akadásig mikor lerögzíted.
2021. jún. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot Vortex!

7-es válaszoló,ezt már próbáltam,sikerült is belőni 46,6mm-re. De sajnos nem lett jobb tőle.

2021. jún. 14. 00:00
 9/10 anonim ***** válasza:
A vonóék, a golyók és a váltó hézagoltsága is nagyban befolyásol mindent. 0.1mm-es pontosságal legyen kihézagolva, én új golyókat javaslok, ha kopott akkor egy új vonóéket is, a kapcsolódob ne mozogjon a tengelyén. Nem tudok többet javasolni sajnos, nekem ezek segítettek.
2021. jún. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kiderült a hiba,az utángyártott alkatrész olyan rossz minőségű volt hogy csiszolni kellett belőle. Azóta gond nélkül veszi az összes sebességet.
2021. júl. 9. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!