Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen problémája lehet a...

Milyen problémája lehet a váltónak? Üresben jobbra, balra ugyanolyan könnyen mozog a váltókar mint eddig, viszont ha sebességbe akarom tenni, nehezen mozog.

Figyelt kérdés

Megáll a váltókar a fokozatok és az üres közt. Elvileg ugye érezni kellene ahogy beugrik

sebességbe vagy vissza üresbe.


2021. jún. 12. 15:57
 1/6 A kérdező kommentje:
1.3.mas 2001.es évjáratú Suzuki swiftről van szó.
2021. jún. 12. 16:04
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha kerreg mellé akkor nem emel ki a kuplung. Lehet kevés váltóolaj is, illetve szinkrongyűrű kopás.
2021. jún. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy a két váltóbowden közül az egyik, amelyik a váltókar előre-hátra mozgását továbbítja, megadta magát. Kiszőrösödött, és szorul. Ha nem szőrösödött ki, akkor lehet hogy csak megszorult kenés híján. Ignisemmel ugyanez volt. Leakasztottam a váltóról, és miközben bent valaki mozgatta a váltókart, egy hosszú vékony injekcióstűvel faeskendőből nyomtam befelé váltóolajat jó mélyen a gumi porvédő alá. Persze a háromnegyedea kifolyt orrán száján, de a maradék bejutott, és pár perc mozgatás-olajozás után teljesen könnyű lett, mint új korában. Volt már vagy hat éve, amikor megcsináltam, azóta nem kellett megismételni. Ha leakasztod a váltóról, és akkor sem jár könnyen a váltókar, akkor egyértelműen ez okozza.
2021. jún. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kuplung jó. Olajat holnap megnézem.


Váltó bowden? Nem csak rudazat van?

2021. jún. 12. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Jogos, benéztem az évjáratot. Az még rudazatos, nem bowdenes.
2021. jún. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár a fene tudja, egy bontó meg árul ehhez az évjárathoz:

[link]

2021. jún. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!