Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2003-as Renault Twingo: Nem...

2003-as Renault Twingo: Nem szól az autókürt. kihez forduljak, autó villamosság, vagy autószerelőhöz?

Figyelt kérdés
A napokban vettem észre a hibát, és így nem mehetek vele forgalomba. Vajon mennyi lesz a javítása? Mennyi az átlagos óradíj? Nekem uis, a jó múltkor 22 ezret számoltak fel önindítókefe javításra

#kűrt
2021. jún. 22. 01:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Azért ez nem egy önindító.

Pár ezresböl megvan.

Egyébként autóvillamossági.

2021. jún. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik szerelő kicserél egy kürtöt, nem rakéta-tudomány.
2021. jún. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 krwkco ***** válasza:
100%

"Bármelyik szerelő kicserél egy kürtöt, nem rakéta-tudomány."

De lehet, hogy nem a kürt a hibás.

2021. jún. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én még laikusként is 1 perc alatt kiderítem, hogy a kürt-e a hibás, 12V kell csak hozzá, ez tényleg nem tartozik a bonyolult dolgok közé.
2021. jún. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 krwkco ***** válasza:
100%

"Ezt én még laikusként is 1 perc alatt kiderítem, hogy a kürt-e a hibás,"

Én is. De a kérdező eddig nem mutatta jelét, hogy személyesen akar foglakozni az autójával.

Kérdező!

Kérsz ilyen jellegű tanácsot vagy egyáltalán nem jön szóba a saját hibakeresés?

2021. jún. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Koszi a reagalasokat, nő vagyok, így passzolom a hibakeresest, de arra én is gondoltam, nem is biztos, hogy a kürt rossz.

Gondolom, ettől függ majd hogy mennyibe kerül.

2021. jún. 22. 14:39
 7/14 krwkco ***** válasza:

Egy univerzális kürt 2-7 ezer Ft.

[link]

Egy kürt kapcsoló 5-10 ezer.

Egy biztosíték 40 Ft.

Egy munkaóra hibakeresés 8-10 ezer Ft.

2021. jún. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 veterán vas ***** válasza:
Mondjuk ha csak leesett a kábel a kürtről, vagy eltörött a saru, esetleg elpattant a biztosíték, azért kár lenne szervizbe menni, 6-8 ezret kiadni, és egy nap szabadságot kivenni.....
2021. jún. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát, egyelőre megneztem a fiammal, hatha meg tudja oldani.Amúgy nem is tudtam, hogy ezért büntetnek.
2021. jún. 22. 22:27
 10/14 krwkco ***** válasza:

"Hát, egyelőre megneztem a fiammal"

És mi lett az eredmény?

Meg kell nézni a biztosítékot.

Ezenfelül a legegyszerűbb teszt az akkumulátor + pólusát egy vezetékkel összekötni a kürt bemenetével. Ha szól, akkor a kürt jó.

És a vezeték szabad darabját megmozgatni, miközben valaki nyomja a kürtkapcsolót.

Ha egyik sem jön be, akkor valószínűleg a kürt kapcsolójával vagy a kormányban levő spirálvezetékkel van baj, ami már komojabb szerelést igényel.

2021. jún. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!