Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a legújabb...

Mi a véleményetek a legújabb F-es Corsa-rol, minőségi, jól összerakott, formás kisautó?

Figyelt kérdés
Ez már Psa konszernes fejlesztés? Akkor ennek a műszaki ikertesoja a legújabb Peugeot 208-as? Érdemes lenne (szívó benzines, alap motorral) venni egyet? Esetleg tulajdonosi tapasztalatok, vélemények...

2021. jún. 23. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ez szerencsére már nem GM fejlesztés, bár az előző 2 Corsa is tűrhető volt a Fiat alapoknak köszönhetően, de itt már a motor is rendben van, nem valami Ecotec szörnyűség.
2021. jún. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez már PSA fejlesztés. Tapasztalatom nincs vele, nekem még GM alapú K Astrám van.
2021. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok. Az 1.2 turbó kifejezetten tetszik.
2021. okt. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hali mindenkinek. Nem vennék mégegyszer ilyen autót. Nyáron vásároltuk újonnan és már többet volt szervizben mint nálunk. Jelenleg 4500km van benne és szokás szerint a szervizben áll. A multimédia sokszor nem működik (csak a rádió szól, hang van de képet nem ad) pont amikor kellene navigációra akkor nem működik. Már volt szervizben és heteket kellett várni az új komplett multimédiára amit garanciában cseréltek, de ez is ugyan azt csinálja. A kuplungpedálról letörött a pedálvédő gumi. Ki kellett fizetni az újat mert nem Garanciális állítólag. A hátramenetet 10ből 8x nem vette be. Akkor sem ha dupla kuplungoztunk, akkor sem ha más sebességbe tettük majd újra vissza hátramenetbe és akkor sem ha egyesbe tettük elindultunk egy kicsit és újra tolatni próbáltunk(hátha megmozdul a szerkezet és beugrik a helyére). 2x Voltunk szerzivben vele ahol azt írták a munkalapra, hogy semmi baja határozottan kell kapcsolni! Csináltam videókat a szerviz részére, hogy majd kiszakadt a váltó a helyéről ahogy kapcsolni próbáltam akkor se ment. A városban parkolni lehetetlen volt mert amint előregurultam egy métert remélve, hogy utánna hátha beveszi a hátramenetet addigra hátulról rámálltak és csak nézték hogy ez a hülye mit csinál?! Sokszor ki kellett tolni vagy be kellett tolni az autót a parkolóhelyről/re! A szervizesek ekkor engedélyt kértek az Opeltől váltó olaj cserére amit pár hét után engedélyeztek is és garanciában elvégeztek. A problémát nem oldotta meg természetesen. Pár hét elteltével már egyáltalán nem engedte hátramenetbe tenni a sebességet. Ekkor Assistance szolgáltatás és egy órán belül vitték is a szervizbe. Egy hónapja van most ott komplett váltó csere lesz. Nagyon megtetszett ez az új forma azért vettük. De ez volt az utolsó Opelünk. Az anyóson nem lehet elférni 185cm magas embernek, a lábtér nagyon kicsi és meredek nem tudod kinyújtani a lábadat. Hosszútávon kényelmetlen. Vegyes fogyasztás 6.8L/100km 1.2 Benzin 75LE sokat fogyaszt és nem is megy. Nyáron a klíma kínkeservesen próbálja tenni a dolgát de nem valami hideg. Nem az alap hanem jól felszerelt darabot vettünk 5.310.000ft-ért.
2021. nov. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Sajnos nekem is hasonlóak a tapasztalataim az Astrával. Meg az Opelszervizekkel is. Szamócáznak bele a dolgokba.

Én jövő héten megyek. A fényszórót kell javítani, amivel már 6. körbe megyek vissza. Már cseréltek sok mindent, elektronikát, komplett fényszórót, már több mint egy millában van csak ez a gyártónak. És ugyanott tartunk mint az elején. Emellett kétszer kellett vezérműláncot, egyszer kettőstömegőt cserélni. És a kuplung fogáspontján valami ugyanúgy kopog mint eddig. A szerviz álláspontja: ők mindent kicseréltek, ez ilyen. Az autóban most van 42e km. Listáron 9 millió fölött volt, majdnem 4 éve, még a drágulási hullám előtt.

Azért sajnálom leginkább, mert egy nagyon kényelmes, fürge, jó autó lehetne, ha ezek a hibák nem lennének. Vagy legalább a szerviz tudná ezekre a végleges megoldást.

Nekem is voltak ez előtt is Opeljeim. Szerettem őket, meg úgy általában a márkát. De be kell látnom, hogy ezek után ez nekem is az utolsó Oplem. Szépen elbúcsúzom a márkától.

2021. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint nem lett előrelépés a PSA szövetség. Jobb volt a GM, ezek szerint.
2021. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ha az F Corsát nézzük. Az Astrám még GM termék. A jövőre érkező L Astra lesz már PSA. De így még rosszabb. Én azt érzem, hogy a PSA inkább mindent le akar magáról vakarni amit a GM-től örököltek. Pár éves dolgokra sincs támogatás, mint pl az on-star. Megvetted sok pénzért, de használhatatlanná tették. Így jártál, a pénzed jól jött, mikor befizetted az autó árát, a többi meg senkit nem érdekel az Opel részéről. Én kicsit ezt érzem. Azért sem szimpatikus már a márka.
2021. nov. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!