Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell fényszórómagasságo...

Hogyan kell fényszórómagasságot beállítani?

Figyelt kérdés
Találtam rajta jelölést, hogy ahhoz képest kell beállítani. Egy kicsi kör alakú jelölés van a fényszórón. Gondolom ehhez képest kell beállítani, de mégis pontosan hogyan? Lépésről lépésre kéne, mert igazából egyáltalán nem tudom.
2021. jún. 24. 22:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%

Mindegyik márkának megvan a gépkönyvben a leírása. Úgyhogy ez így bakfitty.


De manapság műszeresen állítják be jobb helyeken.

2021. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
1999 Corolla. Nincs meg a gépkönyv, ezért neten néztem meg egy angol nyelvűben, abban nincs benne. Tudnál segíteni légyszíves?
2021. jún. 24. 22:51
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Japánokkal sajnos nem sok dolgom volt egy ősrégi crx-et és egy mx-et leszámítva.

De az más rendszer.

2021. jún. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz németül?


[link]


Ez a legegyszerűbb módja a helyes beállításnak. Ha nem érted, majd összefoglalom 3 mondatban.

2021. jún. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
46%
Én úgy csináltam, amikor túl alacsony volt, hogy kicsit feljebb állítottam, próbakör, még mindig nem volt teljesen jó, megint állítottam, próbakör és akkor már jó volt.
2021. jún. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

a 4-es videója jó, azt követheted

de utána győződj meg róla, hogy jó a beállítás: este menjél ki az útra és nézd meg, hogy nem világítasz-e be más autók utasterébe, mert ha igen, túl magasra állítottad.

2021. jún. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


#4 nagyjából értettem, még így is hogy csak pár szót tudok németül. Egy kérdésem lenne, honnan tudta, hogy hol mérje fel a magasságot a falon vagy az mind1?

2021. jún. 24. 23:47
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

7 azt csinálta a videón, hogy 5 m-re állt a faltól, a papíron megmérte a fénysáv magasságát a kocsi elejénél majd ezt felmérte a falra és levont 5 cm-t, az 5 m 1%-át.

(Közben mondta, hogy ha 10m-állsz, akkor 10 cm).


Kb. ennyi dióhéjban.

2021. jún. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Olyan fal elé állni amin szépen látszik a világitás konturja és szinte teljes sötétség van.

Az egyik lámpát teljesen letakarni és úgy kell állitani.

2021. jún. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Általában 1% lejtés szokott kelleni a legtöbb autónál. Azaz odaállsz közvetlenül egy fal elő, bejelölöd, hova világít. Hátratolatsz merőlegesen 10 m-t. Ekkor a bejelölt pontnak oldalirányba nem lenne szabad eltérnie (nálam kanyarkövetéses a fényszóró így van vízszintes alaphelyzet állítási lehetőség is). Függőlegesen pedig 10 cm-rel kell lejjebb világítania.

Házilag szerintem ez a legegyszerűbb beállítási mód. Vagy elviszed egy szervizbe és pár ezer forintért pár perc alatt tökéletesen beállítják.

2021. jún. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!