Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bekapcsolom a klímát az...

Bekapcsolom a klímát az autómon, de semmivel nem lesz hidegebb, mint a "sima" hűtéstől, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Az autót télen vettük, akkor az eladó azt mondta, hogy a klíma frissen fel van töltve. Nem nagyon használtuk, amíg be nem jött ez a nagy hőség, szóval nem okozott eddig gondot. Most viszont már azért eléggé idegesítő, hogy csak a motortérből jön egy kis hűvös levegő, ha a hűtést feltekerem, de a klímától nem lesz hidegebb , még negyed óra után sem igazán érzem. Régi kocsi egyébként, 2003-as.
2021. jún. 25. 15:55
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Az autót télen vettük, akkor az eladó azt mondta, hogy a klíma frissen fel van töltve."


Ami akár két nap múlva is elfogy, ha ereszt valahol... Érdemes lenne egy klímáshoz elvinni. Ő meg tudja mérni, hogy most fel van-e töltve, és ha ereszt, akkor azt is, hogy hol, és mit kell rajta cserélni. Nagykorú autónál már simán előfordulhat.

2021. jún. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolom változó, de milyen kiadásra lehet nagyságrendileg számítani?
2021. jún. 25. 16:02
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mi a hiba. Lehet, hogy csak egy párezer forintos cső ereszt, de az is, hogy a klímahűtőt kell cserélni, az drága. De az is lehet, hogy pl a kompresszor rossz, az szintén drága. Drága alatt azt értem, hogy pártízezertől párszázezerig, pontos típustól és a berakott alkatrész márkájától függően.
2021. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

klímát alapvetően nem kell feltölteni, tehát ez a kijelentés már intő jel volt

nem lehet innen megmondani, hogy mi a baj és mennyibe fog kerülni. Szerelőre kell bíznod.

2021. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 130-ból állt meg a tavaszi klíma javítás. 1 cső bontottan szereztem 5e, új klíma hűtő, tömítések cseréje és új szárítószűrő. Feltöltés és munkadíj. De megérte, mert jéghideg levegőt ad pár pillanat alatt. A napon kint hagyott autót 1 perc alatt lehűti.
2021. jún. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Uhh, akkor viszont lehet, hogy ez el lesz napolva. Vagy elviszem, megnézetem és csak akkor csináltatom meg, ha nem lesz ilyen húzós. Azt hittem max ilyen 30-40 ezer forintból kijön mindenképp.
2021. jún. 27. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!