Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata vagy kézi váltós...

Automata vagy kézi váltós kocsin tanuljak vezetni?

Figyelt kérdés

Most állok a döntés előtt de nem tudom melyiken érdemes. És ha választom az egyiket, pl. Kézin tanulok meg vezetni akkor tudom használni az automata autót is vagy nem. És fordítva ha automatán tanulok tudom majd használni a kézi váltót?.



Köszönöm a segítséget



2021. jún. 25. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kézi váltót tanuld meg először, az automatát utána sokkal könnyebb lesz.
2021. jún. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha automatára vizsgázol,akkor korlátozott jogsit kapsz, csak azt vezethetsz. A simával bármit. Ha megvan kezed-lábad, akkor baromság az automata jogsi.
2021. jún. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És nem fog nagyon berögzülni a kézi váltó? Mert amúgy nagyon laikus vagyok és nekem az automata nagyon könnyűnek tűnik
2021. jún. 25. 21:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog berögződni, az automatánál csak arra kell figyelni, hogy rendesen dugd el a bal lábad, nehogy "kuplungolni" akarj a fékpedálon.
2021. jún. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az automatát egyszerűbb és kényelmesebb vezetni, arra bármikor könnyű lesz "átszokni", ha ez a cél.
2021. jún. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kéziről könnyű átszokni az automatára, fordítva nem annyira.

Ha automatán vizsgázol, akkor nem vezethetsz kézit, fordítva igen.


Összességében csak annak érdemes automatán vizsgáznia, aki valami miatt képtelen megtanulni a kézit.

2021. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak, nem fog berogzulni, egyszerre volt manualis valtos nekem, paromnak meg automata autoja, felvaltva vezettem őket... Ha tudsz manualist, akkor tudsz automatat is, mert arra az idore elfelejted csak a kuplungot es a bal labad, nincs mas teendo.
2021. jún. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp a kézit mondanám, sokan félnek a váltótól, de szerintem teljesen feleslegesen.

Átállni meg bizonyára könnyű lesz.

Miért merült fel egyébként ilyen szinten a váltós vs automata? Automata kocsitok van, vagy olyat szeretnél hosszútávon.

2021. jún. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kézin tanulj, mert az utána mindkettőre ad jogosítványt.
2021. jún. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
Kézin tanulj mert azzal a jogsival mindent vezethetsz, autómatával csak autómatát mert az hülyebiztos. A kézivel kell egy kicsit szenvedni mire ráérzel a kuplung művészetére, utánma rutin lesz és legalább tudsz üresben gurulni a vizsga után. Autómata elsősorban nőknek való.
2021. jún. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!