Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Második autót érdemes tartani?...

Második autót érdemes tartani? Van egy 7 éves Mazdám, nagyon szeretem, nem adnám el semmi pénzért, de sajnálom minden nap használni, munkába járni vele, vagy lótifuti autónak.

Figyelt kérdés

Gondoltam veszek egy régi Daewot, vagy Suzukit munkába járós meg szaladgálós autónak, de sokan lebeszéltek róla, mert csak plusz költség, stb... Ami azt illeti nekem nem okozna gondot a plusz költség, inkább fizetek 2 autó után, minthogy a nemrég vásárolt 7 éves autómat használjam nap mint nap. Nekem ez az autó egy szerelem, persze nem csak nézegetni szeretném, de munkába járásra meg csak a sarki boltba kiugrásra nem szeretném elővenni. Van egy garázsom is, bőven elfér benne, egy régi Suzuki meg nyugidtan állhat minden nap a szabad ég alatt.


Csak én gondolom ezt túl, vagy más is tart szaladgálós autót a szerelme mellé?


2021. jún. 27. 00:22
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is Mazda szerelmem van, mx-5, de nekem az a munkába járós is. Bevásárolni nem megyek vele, mert ahhoz pici. :D Most attól függetlenül, hogy nyúzásra készült, lehet vele simán is közlekedni. Erre való az autó. Szóval szerintem használd bátran, nem lesz baja, sőt, az nem jó, ha csak áll.
2021. jún. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Az autó egy használati eszköz, azért minek van, hogy álljon a garázsban?
2021. jún. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6%
Vegyél egy 3.at is..
2021. jún. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Manapság nem nagy dolog, ha valaki két autót tart. De nem árt felmérni előtte, hogy lenne-e keret mindkettő fenntartására. Én is hasonló cipőben jártam mint te, kombi mellé vettem pár éve egy kis Aygo-t. Nem bántam meg, nem kell ötméteres bálnával forgolásznom a városban, de az is ott van, ha szükségem lenne rá.
2021. jún. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok. Egy biturbós dízelt nem kínoznék a városban, napi munkába szaladgálással. De a másik autóm se egy mini fapados szakadék. Csak annyi, hogy annak talán kevésbé árt a motorfelépítése miatt.
2021. jún. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilván pusztán a számokat nézve nem éri meg, egy tucatautó mellé egy másikat meg pláne nem.

De ha a lehetőségeidhez mérten van egy olyan autód, amit kímélni akarsz, hosszabb távon megőrizni az állapotát, akkor lehet másodikat venni, eltéve ha elbírja a kassza.


Másik lehetőség, ha szükség van rá. De akkor meg nem megéri/nem éri meg kérdéskör már.

2021. jún. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!