Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a egy régi típusú, 3...

Ha a egy régi típusú, 3 hengeres szívó benzines, befecskendezéses kocsiba 5w 40 olaj kellene, de nekem ilyen maradék 0w40, 5w30 olajokból van egy "keverékem" az problémát jelenthet?

Figyelt kérdés

2021. jún. 27. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne kísérletezz vele, remélem nem az opel z10xe motorról van szó....

Azt a hátad mögé, 50m-re.

Olyan nagy nem lehet a karterja, rakj bele 10/40-et, azt csók.

2021. jún. 28. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
igen problémát a gépkönyv nem dísznek van. Ne keverj semmit.
2021. jún. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ja nem, nem opel, régi daihatsu ;)


Ezek a "japán pengék" állítólag még olaj nélkül is mennek...

2021. jún. 28. 17:39
 4/9 A kérdező kommentje:

"a gépkönyv nem dísznek van"


Hát ennek a gépkönyve több mint 20 éves, akkor még nem is voltak kifejlesztve ilyen szuperszintetikus olajok, pedig a régi kocsik is jobban szeretik, ha nem 3 másodperc alatt alakul ki a kenés, meg a film, hanem mondjuk 0,8 másodperc alatt (hallani indításkor).

Plusz télen sem kell pumpálni neki a gázt, hanem röffen egyből.


Eddig 5 w 40 el mentem vele, a géptető plakettbe beütött olajcsere periódus szerint évente 2x vagy 10.000 km után kell olajcserézni, és ezt eddig rendesen be is tartottam, a közös 7 évünk alatt.

Amíg jó az olaj, addig nem eszi, ha már fekete, mert kicsit megfőzte adugókban akkor simán beleharap és kifújja hátul magából a motor, nem sürüsödik bele. Kb olajcsere után levő 3-4 hónapban van ilyen nyaranként (télen sosem) vagy ha már közeleg a csere ideje, ilyenkor mindíg töltögetek utána neki 1-2 decit.

2021. jún. 28. 17:47
 5/9 anonim ***** válasza:
ok
2021. jún. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Különböző viszkozitású olajokat nem kéne kevereni...
2021. júl. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt már én is hallottam, meg olyanokat is, hogy ezt nem illik meg azt nem illik...

Meg olyat is, hogy a szabályok azért vannak, hogy megszegd őket, a kérdést csak azért írtam ki, hogy valaki csinált e már ilyet?

De a válaszokból úgy tűnik, hogy nem!

Majd visszatérünk erre év végén, megírom mi lett (gyanítom semmi különös nem fog történni).


Végszóra, annyi még, hogy a benzinbe se kéne alkohol...

2021. júl. 6. 13:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Talán nem véletlen, hogy senki se javasolja hogy keverd a különböző olajokat :) De uccu neki, keverd... Gázolajat is tankolhatsz bele a benzin mellé, 'a szabályok azért vannak, hogy megszegd őket' :D
2021. júl. 7. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Volt régebben egy manuális szivatós daihatsu charadeom is... Amíg forgalmaztak E85 öt addig felesbe kapta a benzinnel nyáron.. plusz eljártam vele anno 200 liter 90 es évekből a fészerbe megmaradt HTO-t is negyedével keverve benzinnel nyaranként.. Kicsit füstölt, de ment vele, csak a szivatót kellett kijjebb húzni! végül baleseteztem vele, mert egy kereszteződésben megszivattak a beváltó lámpánál, szóval eladtam, de a helyszínről is saját lábán jött haza és amíg volt műszaki rajta addig mentem vele törötten is..Viszont a mai napig forgalomban van! CZM329 a rendszám, és amikor még az enyém volt "sony mobile" matrica volt hátul! jszp-n megnézheted!
2021. júl. 7. 21:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!