Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kreszhez értő emberek vélemény...

Kreszhez értő emberek véleménye ? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok.Van egy egyirányú utca.De ennek a szabályait szinte senki sem tarja be.Ki.van rakva egy egyirányú tábla,és ez falun van.Volna lehetőség balra kanyarodni,sőt kanyarodnak is balra mert ezt tábla nem tiltja.Haladjunk továvbb 500métere van egy kereszteződés de semmijen tábla nincsen.Mi pont ebben a kereszteződésben lakunk.Ezután lehet tovább menni,de szintén nincsen tábla.Volt évekkel ezelőt egy behajtani tilos tábla az utca végén de azt valaki tövestől kitőrte.Magyarán nincsen tábla.Egy szomszédom a behajtani tilos felől jött be,és a rendőrök meg büntették.Jogos ez vagy nem ? Konkrétan attól tartok,hogy engem is megbüntetnek.Apám aki sokáig volt hivatásos sofőr,azt mondta,hogy fiam nincsen félnivalód,mert ninccsen letáblázva rendesen az utca.De ha mégis bekövetkezne amitől tartok,akkor mondjam neki,hogy rendőr urak,jogtalan a büntetés,és most felhívom apámat,és ő majd elmondja,hogy hol milyen táblának kellene lennie...Én is tanultam kresz,és tudom,hogy ha a kereszteződésben nincsen kirakva,kötelező jobbra haladási irány.Vagy baloldalt behajtani tilos tábla.Szóval én úgy érzem,hogy nekem van igazam,és apámnak.De azt az embert mégis megbüntették,és akkor már kivolt törve a behajtani tilos tábla.Nyoma sincsen a táblának...Kötelező NEKEM fejből tudnom,hogy ott behajtani tilos táblának kellene lennie ?! És ha nincsen tábla milyen jogon büntet ?!

2021. jún. 28. 22:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
1%

Jogosan büntették meg, de nem kellett volna elismernie.

Nincs tábla, nem te törted ki, honnan a fenéből tudhatnátok, hogy behajtani tilos?

2021. jún. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs tábla, akkor az nem egyirányú. Lehet, hogy egyszer volt, de elvitték méh telepre, vagy kivitte Józsi bá amikor részegen ment haza. A lényeg, hogy most nincs, akkor jogosan hajtasz be abba az utcába.

A rendőrök nem büntethették meg az ismerősödet ez alapján; ha ilyennel próbálkoznak, nem szabad elfogadni.

2021. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs tábla, úgy kell viselkedni, mintha alapból nem lenne, ezért szerintem nem jogos a büntetés. Ha egy chilei őslakos autózik arra, őt is megbüntetik? Neki honnan kellene tudnia, hogy arról behajtani tilos?
2021. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szóval csak maradj higgadt, mond hogy nem ismered el a szabálysértést.


Apádat is felhívhatod, de neked kell a rendőrökkel beszélned, felnőtt vagy.

2021. jún. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
3%

Azért lehet jogos a büntetés, mert egyik oldalon ott az egyirányú, nem azt felejthették ott. Tehát ez egyirányú utca.

Rendőr elindul rajta, és szemből bejön valaki, hoppácska. Szomszéd szerintem részeg volt, hogy ezt el is fogadta.


Szóval a rendőr büntetése jogos, de nem kell elfogadni. Az illetékeseknek meg szólni kell hogy pótolják a táblákat. Vagy szüntessék meg az egyirányúsítást.

2021. jún. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
#5: ez hülyeség. Mi vagyok én, látnok, hogy tudjam a több száz méteres utca másik végén mi van?
2021. jún. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%

#6 A rendőr sem látja, hogy mi nincs az utca végén.


Vagy talán mutatta a szomszéd hogy nincs tábla, de ők csakazértis megbüntették?

2021. jún. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
#7: ennyi esze biztos volt...
2021. jún. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

#9


Akkor gondolom nem fogadta el a helyszíni "büntetést", feljelentették, a szabálysértési eljáráson meg felmentik. Mert annyi esze is lesz, hogy csinál fotókat és esetleg tanúi is lesznek az utcából. Védőt meg kap ingyen, akinek ez ujjgyakorlat lesz, ha egyáltalán behívják.

2021. jún. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elismerni a szabálysértést, ennyi. A biztonság kedvéért visszamehetsz az utca elejére fotót készíteni, hogy tényleg nincs kint a tábla.


Amúgy meg jelezd az út kezelőjénél (önkormányzat?), hogy rossz a táblázás.

2021. jún. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!