Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van arra szabályozás, hányszor...

Van arra szabályozás, hányszor vizsgáztathat ugyanaz a vizsgabiztos forgalmin?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy nem igazságos, mikor több vizsgabiztos is van adott területen és mindig ugyanahhoz kerül az ember és mindannyiszor megbuktatja, koholt indokkal. Létezik bármiféle szabály arra, hogy egy tanulót hányszor vizsgáztathat forgalmi vizsgán ugyanaz a vizsgabiztos? Senki nincs, aki a tanulók érdekeit képviseli és lehetne hozzájuk fordulni és kérni, hogy következő vizsgán semmiképp sem az legyen, aki többször buktatott?
2021. júl. 1. 14:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Mondj egy koholt indokot?
2021. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A felettes szerveknél tudsz panaszt tenni, részletesen indokold, hogy milyen koholt indokok alapján buktat meg folyamatosan. Sok sikert!
2021. júl. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Hidd el, nem ok nélkül buktatott meg
2021. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
72%
valószínűleg van jogos indoka. nem tudna megbuktatni, ha hibátlanul vezetnél.
2021. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Ha koholt az indok akkor nyugodt szívvel felnyomhatod, aztán valahogy ki fog derülni hogy mégsem volt annyira koholt. Rengeteg holdkórosnak sikerült lerakni a jogsit, szóval ha sokat buksz az valószínűleg nem a vizsgáztató, tanár, vagy egy fáról rád bámuló mókus hibája lesz.
2021. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Hiába szívjátok a vérét, van ilyen. Én 2004-ben csináltam a jogsit, ötödjére mentem át forgalmiból. 4x kaptam ugyanazt a pöcs biztost, ötödjére fater bement az nkh-hoz (akkor még kpm volt) leordította a fejüket, és a bihar megyei főigazgató helyettes ült be a vizsgabiztos mellé. A vizsga végén elmondta a helyettes, hogy ez a majom aki szopatott már csak 1 évre van a nyugdíjtól és rengeteg panasz érkezett már miatta. De állami intézményként nem rúghatják ki.


1. Bukatatás:

Magas útpadka, kanyarodósáv nyílik jobbra, én nem néztem hátra sávváltás előtt. Ki néz hátra, ha a kanyarodó sáv a padkából indul ki? Meg minek? A járdáról fog előzni valaki?

2. Buktatás:

2x2 sávos út, gyalogátkelő, a külső sávokban végig autók parkolnak. Gyalogos lelép a zebrára a parkoló autók közé, én megállok, gyalogos nem megy át, csak keres valamit/valakit. Úgy 40 másodperc után visszalép a járdára, elsétál. Indok: feleslegesen feltartottam a forgalmat.

3. Buktatás: 2x2 sávos út, tél, hó, latyak. Felfestés nem látszik. Megfordultam. A biztos kijelentette, hogy ő látta a felfestést.

4. Buktatás:

1x1 sávos út, padka nincs, árok nincs, csak fű. Megálltam. Biztos szerint itt tilos megállni, tábla is jelzi. Oktatóm agya eldurran, utasított, hogy menjünk vissza, keressük meg a táblát. Egy üres pózna volt az út szélén, tábla nuku. Biztos mondja, jajj sajnálom! Már beírtam a nem felelt meget.

2021. júl. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

6-ossal értek egyet. Ill. nem tudok konkrét ilyen esetet, de simán elképzelhetőnek tartom.


Szerintem igenis az volna a normális, ha ugyanaz még egyszer nem vizsgáztathatna. Visszafordítva az előző válaszolók véleményét: ha a tanuló tényleg nem tud vezetni, akkor elvileg mindegyik vizsgabiztos meg kéne, hogy buktassa, nem? Akkor pont a vizsgáztatás korrektségét bizonyítaná, hogy 3 bukás 3 vizsgáztatónál elég egyértelmű, hogy nem a vizsgáztató akarta megszívatni, hanem neki nem megy a vezetés.


Ja, és a váltakozó vizsgabiztosi rendszer azt is kizárná, hogy másodjára mondjuk lefizessék ugyanazt az embert. Mondjuk azért, mert az első buktatás után egyértelműen utal rá a biztos úr...

2021. júl. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

A vizsga napjának reggelén, számítógépen sorsolják a vizsgabiztosoknak, hogy az adott napon kiket vizsgáztatnak.

A rendszerben nincs olyan opció, hogy akit már egyszer buktatott valamelyik vizsgabiztos, ahhoz nem sorsolhatja ismét a gép - azon meg ennek a kérdésnek kapcsán fölösleges vitázni, hogy kit, miért, hányszor buktatott meg egy vizsgabiztos.

2021. júl. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

„Hiába szívjátok a vérét, van ilyen.”


egyetértek, de ne felejtsd el, h a magyar egy borzasztóan szolgalelkű népség. tele vagyunk egyszerű „köszönöm a tanáromnak h anno megütött” és „ok nélkül nem buktatnak” típusú átlag proletárokkal.

a GYK mindentudó okostojásai meg természetesen jobban tudják nálad, h ok nélkül buktatott-e, hiszen ők raktárosként/bolti eladónak ezt is jobban tudják :D


engem is 2x buktatott meg ugyanaz a vizsgabiztos. először a jogosan, a másodszor már nem annyira.

ráadásul a sítlus ahogy velem, vagy az oktatómmal beszélt, hagyott némi kívánnivalót maga után: kb. 60 éves munkásőr kinézetű durván túlsúlyos alak volt a vizsgabiztosom.

ez így sztem is problémás, jó lenne legközelebb másnál vizsgázni, mert ahogy láttam, a vizsgáztatók 40-50%át megbuktatja.

2021. júl. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Aki a kérdésemre válaszolt, annak köszönöm. A többieknek csak annyit, hogy nálunk sajnos nyílt titok, hogy némely vizsgabiztos egyes oktatók diákjaival különösen szigorú, míg másokét akkor is átengedték, mikor vizsgán az oktató belenyúl a kormányba, pedálozik stb...ezt azok mondták el nekem, akik vizsgáztak, hogy az oktató fékezett és hasonlók (holott ez azonnali bukást jelentene). Az oktatóm megmondta, hogy jól vezetek (azt mondta,már negyven éve oktat, de ilyet még nem látott, hihetetlennek tartja, hogy nekem ne sikerülne, mikor rosszabbak meg sorra átmennek). Jómagam pedig a legönkritikusabb ember vagyok, aki létezik a Földön, szóval ha kicsit is úgy érezném, hogy veszélyt jelentenék a többi közlekedőre vagy magamra nézve, én nem akarnék jogsit szerezni. Szerintem nem igazságos, hogy mindannyiszor ugyanazt kapom és ugyanúgy megbuktat (neki már eleve van kialakult véleménye, még nagyobb a stressz rajtam is, hogy megint ő stb.).
2021. júl. 3. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!