Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Polo Classic...

Molli2000 kérdése:

Volkswagen Polo Classic (1998) nem indul, villamossága nincs rendben, mi lehet a hiba? (Elég összetett.)

Figyelt kérdés

Vasárnap délelőtt el szerettem volna indítani az autót, a motor erőlködött, de végül nem indult. A műszerfalon kivillant az akkumulátor hiba illetve az alacsony olajnyomás. Gondoltuk lemerült, úgy voltunk vele, hogy feltesszük a töltőre, utána majd indul. Közben valamiért kinyitottam a hátsó ajtót, erre azonnal bekapcsolt a riasztó, eszeveszettül szólt. Gyújtást adtam a kocsira, el is hallgatott, lezártam, kész.


Másnap délután feltettük töltőre, este vettük le, annak reményében, hogy az akksi feltöltődött, rendben van. (Megjegyzem, az autóban március végén lett akkumulátor cserélve, közvetlen a műszaki vizsga előtt.)


Szóval levettük a töltőről, ami ezután történt... nos ilyennel még sosem találkoztam korábban. Nyitottam az autót, gyújtást adtam rá, az akkumulátor hiba és alacsony olajnyomás ugyanúgy kivillant, de mellé azonnal riasztani kezdett. Próbáltam rá gyújtást adni, de semmi. Akkor volt hajlandó elhallgatni, ha tartottam a kuplungot, miközben épp "indítani akarnám" (eközben a motor már nem is erőlködött, abszolút semmit sem csinált), ha valamelyiket elengedtem (a kuplungot, vagy a kulcsot), újra visítani kezdett. Úgy sikerült elhallgattatni, hogy újra benyomtam a kuplungot, "indítottam az autót", majd először a kuplungot engedtem el, utána a kulcsot, és gyorsan lekapcsoltam róla a gyújtást. Viszont attól, hogy nem volt gyújtás a kocsin, a bal első lámpája világított, akárcsak a bal első indexe. Az indexet sikerült lekapcsolnom úgy, hogy lenyomtam az indexkart, mintha jobbra indexelnék (azaz az ellenkező irányba, mint ahogyan villogott), viszont az az egy szem bal tompított fényszórója meg mindig világít, teljesen lekapcsolt és lezárt helyzetében is. Teljesen begajdult az elektronikája. Illetve félig-meddig. Bizonyos funkciói jók (például rendesen szabályozható a belső műszerfal fölötti lámpája, rendesen jelzi a vezető oldali biztonsági öv helyzetét, hogy be van-e csatolva, avagy sem, a centrálzár is teljesen jó, normálisan lehet mindent nyitni, csukni, zárni).


Az autó egyébként nem egy agyonhajszolt. Én vagyok a harmadik tulajdonosa, a második tulajdonosánál sokáig csak állt egy garázsban, Magyarországon lett forgalomba helyezve, 200.000 km van benne, teljesen szép állapotban van minden tekintetben, és még én sem hajtottam túl sokat, gyakorlatilag városban használtam, a leghosszabb táv, amint mentem vele ~ 80 km volt. Persze tudom, hogy mindez semmire sem garancia.


Várom az ötleteket, hátha valaki tapasztalt már ilyesmit. Ha minden jól megy, a hétvégén húzzuk a szerelőhöz, de mivel nyilván addig sem hagy nyugodni a téma, ezt muszáj volt kiírnom magamból.



#autó #Volkswagen #Volkswagen Polo #Volkswagen Polo Classic
2021. júl. 6. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyi idő alatt, amíg ezt kiírtad magadból, egy hozzáértő valószínűleg feltárja a hibát.

Mivel pedig a leírás nélkülöz minden szakmaiságot, az a távdiagnózist semmiben nem viszi előbbre.

Persze tippelgetni lehet, de én ebből kimaradnék.

2021. júl. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" Másnap délután feltettük töltőre, este vettük le,"

Semmit nem töltöttetek rajta, mert ez annyira kevés .

" gyújtást adtam rá, az akkumulátor hiba és alacsony olajnyomás ugyanúgy kivillant "

Ezek mit jelentenek, vagy mit mutat?

Sok zagyvaságot írsz, főleg meg az utolsó két bekezdés, semmi köze nincs a nem induláshoz.

2021. júl. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs olyan kontroll lámpa, hogy akku hiba és alacsony olajnyomás.

Ha ráadod a gyújtást, akkor ennek a két visszajelzőnek világítani kell, ha pedig beindul, akkor elalszanak.


A többi pedig gyenge trollkodás. ;)

2021. júl. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!