Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Yamaha TZR 50 2008-as...

Egy Yamaha TZR 50 2008-as évjáratú sportmotor jó egy AM jogosítvánnyal rendelkező embernek?

Figyelt kérdés
2021. júl. 7. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Megmondom az őszintét: nem. Meg is indoklom, hogy miért:


Alapjába véve az 50-es váltós motorok nagyon gyengék. Nagyon rossz a gyorsulásuk, rövidek a fokozatok, egyszerűen nem megy. Nekem egy 2000-es Piaggio NRG MC2-es robogóm van, teljesen gyári, nincs tuningolva. Egyik barátomnak egy 5 éves, Ausztriából behozott Generic Trigger SM 50-e van, amit azonnal fel is újítottak motorikusan és egyszerűen akár hogy húzza a gázt, mindig leelőzöm őt. A robogóknak ebben a kategóriában sokkal jobb a gyorsulásuk, és a CVT miatt a végsebességük is. Amíg én tudok menni a robogóval 80 km/h-t, addig a "rendes" motorral a barátom kullog mögöttem és rendszeresen félre kell állnom megvárni őt. Elege lett belőle, hogy egy robogóval lehagyom őt, tettek bele egy 2t 70ccm-es motort, amivel már egy picit jobban megy, nagyobb a végsebessége, de még mindig legyorsulom őt 0-30-on.


Arról nem is beszélve, hogy azért az árakban is van bőven eltérés. Megnéztem használtautón, amíg a tzr-ek közül 300 ezer Ft-ért a piac aljáról tudsz válogatni, addig egy robogót kicsivel 200 felett már olyat kapsz, ami hibátlan lesz.


Kicsit az 50-es sportmotorok komikusságáról: múltkor láttam egy zsír új tzr 50-nel egy gyereket. Megállt a pirosnál és elkezdett játszani a gázzal, tiltásig forgatta a mákdaráló két ütemű sz@rt. Aztán amikor zöld lett akkorát nevettem rajta az elindulása után, mert kb. lefutottam volna az első 10-20 méteren úgy, hogy ő tiltásig húzott minden fokozatot.


A motor maga szépen néz ki, de fordított arányosságban van a kinézet az erővel és a menettulajdonságaival.

2021. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. júl. 7. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!