Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F, 1995 1,4 benzin....

Opel Astra F, 1995 1,4 benzin. Miért melegszik fel, állóhelyben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, mivel hogy az autó, normálisan működik, minden jó, normális vízhőfok menet közben. Viszont amikor megállok egy fél percet követően el kezd felkúszni a mutató. Aztán bekapcsol a ventilátor is. Mi lehet a probléma? Termosztát vagy esetleg vízhőfok jeladó?

Előre is köszönöm a segítséget!



2021. júl. 7. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak menetszél nélkül nehezebben adja le a hőt. Ha nem rottyan meg a motor megállás után, csak megemelkedik a vízhőmérséklet, bekapcsol a ventillátor, majd ennek hatására visszaáll a normál hőfok, akkor nincs baj.
2021. júl. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ha álló helyzetben felmelegszika hűtővíz és bekapcsola ventillátor és vissza hűti, akkor az normális

Igy kell müködnie


Minden autó hűtőrendszere igy müködik.

2021. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyapám f astrája ugyanezt csinálta. Kicseréltünk benne sok mindent, autószerelőt megkérdeztünk, a termosztát a jeladó a hőgomba stb. egyik sem oldotta meg a problémát úgyhogy erre mi is kíváncsiak vagyunk. Amúgy évekig ment bármiféle hiba nélkül 20 év felett is. Mi arra jutottunk hogy ezeknek az autóknak gyengébb a hűtési rendszere meg persze már korosak. Bárcsak a mai autóknak is ez lenne a legnagyobb baja :D
2021. júl. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Hát eddig 3an is azt erősítettétek meg hogy nincs gond, ilyen az autó hűtése.

Ment a zöld kéz mindenkinek.

De ha valaki tapasztalt esetleg mást, vagy egyéb gondolata van, oszd meg kérlek velünk, kíváncsiak vagyunk rá. köszi ;)

2021. júl. 8. 12:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Arany tesókám, nálam az oldotta meg, hogy slággal kitisztítottam a hűtőt és hűtőfolyadékot cseréltem benne.
2021. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 98-cas van, 1.4-es, ugyanezt csinálja, szerintem ez így természetes, nem véletlenül van benne ventilátor.
2021. júl. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!