Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3 hengeres, benzines motorban...

3 hengeres, benzines motorban 40-50 ezer kilométer után hibát jelez az EGR szelep az normális?

Figyelt kérdés

2021. júl. 8. 10:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de el tudom képzelni azt a helyzetet, amiben műszaki hiba nélkül is elkokszolódik ennyire
2021. júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Eszi az autó az olajat. Ettől hamarabb bekövetkezhet a kokszolódás? Relatíve rövid utakra használom munkahelyre ingázni. 20 km oda, 20 km vissza.
2021. júl. 8. 10:25
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
40-50 ezer km után. Igen, de mennyi van benne?
2021. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Összesen 190 ezer van benne. Évi 10 ezret megyek vele, ezért írtam, hogy 40-50 ezer kilométerrel ezelőtt volt cserélve benne, mert 4-5 éve.


Más kérdés. A sima 95-ös benzin kinyírja-e az EGR-t? Nem szoktam bele prémium üzemanyagot tankolni, azt mondják, hogy az etanol nem tesz jót neki.

2021. júl. 8. 11:15
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha eszi az olajat, akkor pláne, gondolom még mellé jön az alacsony fordulaton kínzás is.
2021. júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha eszi az olajat, abból juthat égéstermék az EGR-be. Le kell szedni és tisztítani első körben.


Az EGR rendszer lehet egyszerűbb vagy összetettebb is. Pl. újabb rendszerekben van hűtés is, extra hőmérséklet érzékelőkkel és hibakódokkal.

[link]


Szóval az "EGR hibát jelez", elég sovány diagnosztika.


A 95-ös benzintől nem lesz baja.

2021. júl. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Szombaton megy szerelőhöz, azt javasolta, hogy először kiolvassa a hibát, leszedi, kitakarítja, visszateszi, majd kipróbáljuk, ha továbbra is adja a hibát, akkor csere.


Az alacsony fordulat nem tudom, hogy mennyit jelent, 1,5-2 ezernél váltok, igaz, pörgetni nem szoktam, takarékoskodok az üzemanyaggal. 1 literes motorról van szó, nagyon nem merem erőltetni.


Szeretném megkérdezni, hogy ha havi 1-2 alkalommal elvinném ilyen 100 kilométeres túrákra, az valamit használna úgy összességében az autónak? Tisztulna tőle a motor?

2021. júl. 8. 14:00
 8/18 anonim ***** válasza:

"Köszönöm. Szombaton megy szerelőhöz, azt javasolta, hogy először kiolvassa a hibát, leszedi, kitakarítja, visszateszi, majd kipróbáljuk, ha továbbra is adja a hibát, akkor csere."


Vagy kiméri és megállapítja, hogy a csatlakozó van kicsit elrozsdásodva. Abból is jöhet a hibakód.


"Szeretném megkérdezni, hogy ha havi 1-2 alkalommal elvinném ilyen 100 kilométeres túrákra, az valamit használna úgy összességében az autónak? Tisztulna tőle a motor?"


EGR-t nem szokták "kiégetni", mint a katalizátort vagy a DPF-et.

Ez a rendszer nem "szűri" az égésterméket, hanem a kipufogógáz egy kis részét visszaforgatja az égéstérbe a levegővel keverve.

Ezzel kontrollálják az égés hőmérsékletét, aminek a jótékony hatásként kevesebb nitrogén oxid termelődik, és a motort is kíméli.

2021. júl. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Katalizátor élettartama meghosszabbítható ilyen kiégetésekkel, de csak ezért én nem túráznék.

20km egy útra nem olyan extrém kevés.


Olajfogyasztásnak járnék utána, ha törődni akarsz a kocsival.

2021. júl. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 krwkco ***** válasza:
Mennyi az olajfogyasztás? És milyen autó milyen motorjáról van szó?
2021. júl. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!