Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet tenni, ha az olajbeö...

Mit lehet tenni, ha az olajbeöntő fedél nem jön le, csak kreppegő hangot adva elfordul?

Figyelt kérdés

Nehezen mozdul, nem könnyen forog, csak erős csavarásra fordul el, ilyen hangot adva. Viszont nem lazul. Megpróbáltam jobbra is tekerni egy kicsit, hátha úgy megszorulna, arrafelé még nehezebben megy, de akkor is kreppegő hangot ad.

Benzines Doblo. Arra nem emlékszem már, hogy milyen megoldással fogja oda magát, de így néz ki a teteje:

[link]

Gondoltam, hogy majd veszek újat, ennek meg letöröm a tetejét, de egyrészt félek, hogy a beöntő nyílás pereme is megsérül, másrészt meg esetleg a fedél alja belesik a motorba. (Nem értek hozzá.)

Ötlet valakinek?


2021. júl. 9. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerelő levesz neked pikkpakk. Meg is rendeli a kupakot hozzá, ha odaszólsz előtte.
2021. júl. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát, egy szerelőt kérdeztem, neki nem nagyon volt ötlete...
2021. júl. 10. 05:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatnád meleg motornál, hátha úgy könnyebben megindul🤷‍♂️
2021. júl. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, de pont az ellenkezője volt a megoldás. :)

Délutánonként próbáltam korábban (kétszer), amikor hiába nem állt napon a kocsi, de olyan forró volt még akkor is, hogy alig tudtam megfogni.

Az említett autószerelőnek az volt az egyetlen ötlete, hogy próbáljam meg hajnalban, hűvösben, amikor még a műanyagok keményebbek, hátha úgy nem ugrik át, aminek nem szabad. Ma reggel végre sikerült. Megszenvedtem vele, már fel is akartam adni, de végül mégis csak megindult. Sajnos, nem nagyon lehet hozzáférni, de azért azzal próbálkoztam, hogy egyik kézzel (bőrkesztyűvel) tekertem, másik kézzel meg, amennyire hozzáfértem, nyomtam lefelé, hogy jobban összeakadjanak az elkopott műanyagok. Így sikerült. Most már csak lazán tettem vissza, és venni fogok új fedelet. Előtte az olajszintmérő pálca lyukán csorgattam be olajat, hogy ne olaj nélkül járjak, egy decit biztos melléöntöttem...

2021. júl. 10. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!