Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tartják fel a forgalmat?...

Miért tartják fel a forgalmat? Miért jó 60 nal menni a főúton?

Figyelt kérdés

Pont most történt velem. Mentem az úton nagy dugó volt mögötte, a legelső autós pedig 60 70 nel menrt. Miért jó ez?

Egy ideig nyugodt voltam de utána addig dudáltam amig el nem indult...

júl. 11. 09:15
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
48%

Joga van annyival menni, amennyivel akar. Ha zavar, előzd meg!

Én azt szoktam utálni, mikor még a településen a mögöttem lévő jön a seggembe és nem bírja ki azt a pár száz métert, amíg elérünk a településhatár tábláig. Még a faluban üvöltő motorral megelőz, mert neki ott kevés a 60. Aztán a faluból kiérve én meg előzhetem vissza, mert 80-nal tötymörög. Rendszeresen találkozom ilyenekkel.

júl. 11. 11:14
 22/61 anonim ***** válasza:
35%

”18/21 anonim ***** válasza:

12, gondolom akkor számodra a kék kör alakú tábla, számokkal a közepén nem ismert.”

Erre miből következtettél?

Természetesen ismerem. A kötelező legkisebb sebesség táblával megszabható, mint ahogyan az útra alapértelmezett legnagyobb sebességtől is el lehet térni táblával.

Pl. lakott területen belül is lehet 70-es tábla, meg 30-as is.

Ott nem szabad gyorsabban menni.

Amíg a megengedett legnagyobb sebességnél SEMMIFÉLE INDOKKAL menni nem szabad, addig a kötelező legkisebb sebességnél vannak engedmények. Látási viszonyok, időjárás, forgalmi ok.

Tábla nélkül nincs előírt kötelező legkisebb sebesség, még autópályán sem. Ne tessék ráfeszülni a pirosra, mert a 60 km/h nem az!!!!!

júl. 11. 11:29
 23/61 anonim ***** válasza:
21, az hagyján, nekem az szokott lenni, hogy látom, hogy a mögöttem jövőnek előzési kényszere van, 100 nem elég neki ahol 100 van, de onnantól, hogy megelőz, már elég hirtelen a 90 is.
júl. 11. 11:31
 24/61 anonim ***** válasza:
75%

Látta az esti hírekben a baleseti összeállításokat és másnap félelemmel vezet. A tálcás tojást, üvegeket visz. Erre gondolok ilyenkor.

Nekem is ilyen oktatóm volt. "Ahol tudjuk nyomjuk neki! Mert ha lassan megyünk elkezdenek előzni minket, leszorítanak, nagyon balesetveszélyes!"

Vészvillogó nincs kint neki, nem állt félre, ha lett volna lehetősége és nem tette meg. Előzni kell! Nem lehet megelőzni, akkor jöhet a dudálás.

Legdurvább eset főúton, jó minőségű egyenes út, szép volt az idő, 90 helyett 42 és 64 közötti döcögés volt. Nem szokásom másokat megnézni az autóban, de most meg kellett tennem (talán rosszul lett a sofőr) láthatólag semmi baja nem volt. egymagában mosolygott. Rá kellett dudálni szaggatottan, hogy ébresztő!

A helyi F.B-os fórumon ment a rinya levele, milyen türelmetlen emberek vannak...! Mert rámernek dudálni...! Kommentek után azzal védekezett: " Ő annyival megy, amennyivel akar!"

De irigylem az ilyeneket. Teljesen kitudják zárni a külvilágot. A közlekedésben ez nem szerencsés. Sok ilyen ember van. Például: üzletekben csak ő az egyedüli vásárló! Bevásárlókocsi keresztben, se jobbról, se balról...! Akkor a nő a kijárat kellős közepén öltözködik. Veszi fel a kabátját erre meg izomból a kezével a képembe csap. A közlekedésben az ilyenektől mit lehet elvárni?

Ezek még gyalogosan is veszélyesek.

júl. 11. 11:48
 25/61 anonim ***** válasza:
40%

"Előzni kell! Nem lehet megelőzni, akkor jöhet a dudálás."

Előzni nem KELL hanem LEHET. Ha a feltételek adottak akkor megteheted. De ettől még nem "kell" nem kötelező ott azonnal végrehajtani a műveletet.

A dudálásnak meg aztán végképp semmi értelme.

júl. 11. 11:57
 26/61 anonim ***** válasza:
55%
Szlovák rendőr az indoktalan tötymörgést ~150 - 300€-val jutalmazza. A francia rendőr sem tolerálja. Franciáknál ~5-6 feltorlódott járműnél ki kell állni a csigának és el kell engedni a többieket. Francia rendőr szedi ki a sor elejéről az sokba kerül.
júl. 11. 12:02
 27/61 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy szerintem az ütletek és a sorban állás tökéletes példa.

Hiszen ott sem lököd fel a Marika nénit, nem kezded el az előtted álló anyját szidni hangosan, hanem a pofádat befogva állsz és kivárod a sorod. Nyilván autóban ülve mindenki azt érzi hatalom van a kezében.

Illetve ott is létezik kulturált megnyilvánulás. Ha valakit szépen megkérsz, hogy álljon arrébb, vagy megkéred, hogy előreenged-e akkor sokkal szebben el an intézve a dolog mint agresszióval.

De ugyanez van ha valaki éppen bambul. Megállok 2-3 másodperc és észre veszi általában magát, elnézést kér, arrébb áll. Ő se lesz ideges, én se.

Na meg a "sietős" nem ugyanazt csinálja? Kizárja a külvilágot, nem vesz tudomást arról, hogy mások is ugyanolyan joggal tartózkodnak az utakon.

júl. 11. 12:03
 28/61 anonim ***** válasza:
78%
Szép és jó, hogy egyesek szerint a KRESZ csak azt mondja meg, hogy mennyivel menet maximum, de ennél több az igazság. Van olyan pontja is, hogy indokolatlanul nem szabad feltartani a forgalmat, márpedig amikor valaki 60-nal megy csak azért, mert fél és kapaszkodik a kormányba (felénk minden 10. autó ilyen lassan megy, 95%-ban a kormány fölött van a feje és 2 óra 50 perc alkalmazásával fogja, kapaszkodik bele. Mindezt száraz úton, nappal, mikor semmi sem indokolja ezt. Ez sokkal balesetveszélyesebb, mint amikor valaki a nyílegyenes, tükörsima és belátható úton 120-szal megy, mégis mindenki az utóbbit ítéli el először.
júl. 11. 12:10
 29/61 anonim ***** válasza:
29%

"Ez sokkal balesetveszélyesebb, mint amikor valaki a nyílegyenes, tükörsima és belátható úton 120-szal megy, mégis mindenki az utóbbit ítéli el először."

Ha egyedül mész 120-al az továbbra is veszélyesebb mintha egyedül mész 60-al...

júl. 11. 13:07
 30/61 anonim ***** válasza:
62%
Igen, csakhogy ők nem egyedül mennek 60-nal, hanem ott van mögöttük 15-20 autós (+utasok), akik csak haza szeretnének jutni egy fárasztó nap után. De kész nevetség, hogy a forgalmi szituációkra szánt időn felül még 15 perccel korábban kell indulni munkába, egyéb helyekre az ilyenek miatt.
júl. 11. 13:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!