Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek, hogy ne féljek a...

Mit tegyek, hogy ne féljek a vezetéstől (főleg parkolás) ?

Figyelt kérdés

Ma voltam vezetni, de egyszerűen félek a parkolástól, nem igazán megy. Van már jogosítványom, de az oktató autójával valahogyan sokkal könnyebb volt.

Nem érzem az autó jobb oldalát.

Másik dolog amitől tartok, az a váltás. Amikor màr megy a kocsi, akkor érzem, de elindulásnál nem. Nem ugrik vissza üresbe, vagy én nem tudom, de nem érzem mikor van egyesben, illetve, hogy mikor megy be a rükvercbe. Ezért általában a leparkolt kocsit hagyom egyesben, akkor talán egyszerűbb.

Lefulladással már nincsen bajom, max parkolásnál, mikor ideges leszek a bénázásomtól.

Apámé a kocsi, és félek, hogy meghúzom. Csak sajnos ő nem tanította meg soha ezeket a dolgokat, egyszer kértem meg, de màr akkor leüvöltette a fejem, mikor lefulladtam.



2021. júl. 13. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Hogy kaptál egyáltalán jogsit???

Azért az 1-es és a rükverc nem összekeverhető... Nem kell felhúzni a "gallért", ha rükvercbe akarod tenni???? (nálam hátul van a R, mintha 6. sebesség lenne...)

2021. júl. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nyilván nem keverem azt a kettőt össze, tudom melyik hol van, csak nem érzem mikor van bent ennél a kocsinàl (Suzuki).

Kössz az értelmes hozzászólást, kihagyhattad volna!

2021. júl. 13. 13:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Régi Swiftnél ez előfordul. Szerintem gyárilag ilyen a váltója :DNéha engem is megtréfál. Legalábbis a hátramenet. Néha berakom, aztán mégis úgy áll maga a váltóbot mintha félig kidobta volna a fokozatot, de közbe meg nem. Többi fokozattal nincs bajom. Bár váltókulissza csere előtt olyan volt az egész mintha egy tál levest kavargatnál. Csere után minden fokozat sokkal határozottabb volt. Kivéve a hátramenet. Az most is fura néha, néha meg teljesen jó.

Amúgy minden másra ott a gyakorlás. Régen én is féltem, most meg kb. bárhova berakom az autót.

2021. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, elég furcsa a váltó, de valószínű, hogy gyárilag ilyen. Egyik haverom kocsiját is vittem egyszer, az is normálisabb volt, pedig az a kocsi sem volt egy mai darab. :D

Utolsó, köszönöm szepen! :)

2021. júl. 13. 15:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem este 11 után menj ki a városba és gyakorolgass, akkor senki sincs az utakon és nem fogsz stresszelni...
2021. júl. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj. Másképp nem fog menni. Vigyél valakit magaddal, aki tud vezetni, és tud értelmes tanácsokat adni.
2021. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Focusnál hátramenet nem szinkronizált és ott van, hogy általában nem sikerül elsőre fokozatba tenni.


Ezt idővel meg lehet szokni, általában ki üresbe majd újra fokozatba és másodjára már bemegy. Vagy van aki "megtartja" kézzel és ahogy engedi rá a kuplungot finoman "behúzza" a fokozatba a váltót.

2021. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem az első autóm amin jogsi után tanulgattam anyám autója volt, egy Skoda fabia, abban olyan a váltó hogy ha finoman akarod betenni hátramenetbe sose fog bemenni, de nem is kell erővel betuszkolni, amolyan határozottan kell. Ezt egy kicsit fura volt megszokni :D
2021. júl. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 13. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!