Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak Ford Fiesta vagy...

Első autónak Ford Fiesta vagy Suzuki Swift?

Figyelt kérdés
2005-2008-as évjáratokról lenne szó. Esetleg valami más, hasonlóan megbízható kisautó? Egymillió a keret, esetleg egy százassal több.

2021. júl. 13. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Mindkettő jó
2021. júl. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én Fiestát vettem, 2007-eset. Ugyan ilyen autónk volt gyerekkoromban, szalonból újonnan.

Van hozzá típusismeretem, magam szerelem, tartom karban. A legmegbízhatóbb motor belőle az 1.4-es benzines. Nekem dízel van belőle, (hagyok időt a "diesel 2021-ben?" gyakorihuszároknak, hogy elmúljon a rosszullétük) teljesen megvagyok vele elégedve, de tényleg csak úgy éri meg belevágni, ha sokat mész, magad szerelsz. 22ekm alatt nekem a generátort kellett felújítanom 20k, ezen kívül apróságok, folyadékok, olajok cseréje minden létező perifériában, izzócsere.

Suzukit nem vennék, ugyan annyi pénzből ég és föld, hogy milyen állapotot kapsz egy Swiftből és egy Fiestából. Illetve a Suzukiról elismerjük vagy sem, de kialakult egy olyan nézőpont, hogy nem kell soha szervizelni, lehet nomádtartani, meg is teszik sajnos sokan. Ha normális előéletűt találsz az viszont jó lehet, jó konstrukció, csak általában jobban lehasználtabbak, mint a többi autó. Nyilván erről a tulajdonosok tehetnek. Ilyen a Hondánál a Jazz, boldog-boldogtalan azt veszi, iszonyat szar állapotúakat hoznak be belőle, mert el lehet adni, nagy rá a kereslet.

Rozsdára nem hajlamos vészes mértékben egyik típus sem, ha valamelyik megtetszik, menj el, nézz alá. Motort vizsgáld át, futóművet, összes elektronikát. Nem bonyolult konstrukciók, alacsonyak az alkatrész árak.

2021. júl. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én tavaly novemberben vásároltam egy 2005-ös 3 ajtós 1.3- GS-t nagyon olcsón ,Suzuki szalonba számolták be, előtte ott szervizelték, rengeteg számlát is kaptam hozzá. Mikor átvettem, 283e km volt benne, teljesen valósnak tűnik, hosszú utakat nyomtak vele láthatóan. Lecseréltem az összes olajat, szűrőt, szíjat(a vezérlés patika és láncos), ezen felül egy új generátor kellett, hátulra fékmunkahengerek, illetve 2 első gátló(műszakin még átment simán, a gyáriak voltak benne,de egyik eresztett. Én azt mondom próbáld ki mindkét autót, én sem terveztem Swiftet vásárolni, de így utólag nem bántam meg, mert nekem élvezet vezetni az autót, tetszik a motorja, váltója, futóműve. Vezettem többször 1,25-ös Fiestát, azok is jók szerintem. Hogy valami hátrányt mondjak, a kárpitok tényleg gagyik, de én lecseréltem az első hangszórókat+bitumen az ajtókba, hogy ne rezegjen és szépen szóljon.
2021. júl. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jók ezek a swiftek, én azt venném inkább.

Váltóolajat vásárlás után dobd le belőle mert a váltók szeretnek hamar elhasználódni. (olajcserével simán jó)

Illetve még a féltengely szokott benne tönkremenni de az sem drága tétel.

Sok hely van benne, főleg az 5 ajtósban.

1.3-as 92 lovas jól viszi a kasztnit, ha nem taposod kijön 6-7literrel városban is és még kb 160-ig tök jól megy.

Szerintem jól eltalálták ezt a generációs swiftet.

2021. júl. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ford fiesta-t vegyél, az újabbat, 2009-tol. Sokkal, de sokkal modernebb, dizajnosabb forma, ugyanolyan megbízható, minőségibb, autó szerubb, stb.
2021. aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!