Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány szerzés nulla...

Jogosítvány szerzés nulla tudással?

Figyelt kérdés

Szeretnék jogosítványt szerezni, de az alapokkal sem vagyok tisztában. Az oktató az első néhány órán megtanítja ezeket, vagy elvárják, hogy azért be tudd indítani az autót, váltani tudj, stb? Sajnos a barátaimnak sincs jogosítványuk, így senki nem tud ezekre megtanítani.

Köszönöm a válaszokat.



2021. júl. 13. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezik, hogy vezettél-e már, akkor őszintén mondod, hogy nem és azt se tudod melyik gáz, fék, kuplung. Ennyi. Az oktató akkor rögtön tudja, hogy a 0-ról kell indulni és onnan veszitek.


Hajrá!

2021. júl. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatónak azért okatót a neve, mert oktat. Tehát megtanítja azt, amit nem tudsz. Ha nem tudsz váltani azt is megtanítja. Ha valami ne teljesen tiszta, fontos hogy ne félj kérdezni, nem baj ha "hülyének néznek" mert nem tudod még. Elméletnek nyugodtan nézz után az interneten, a gyakorlatot meg úgyis elmondják, sokan kezdik telejsen fogalamtlanul az órákat.
2021. júl. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat 😊
2021. júl. 13. 22:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy része még sosem vezetett.

Nem az van már mint régen, hogy apád kivisz és megmutatja az alapokat, főleg nem városban.

Ha rendőr elkap hogy te vezetsz akkor őt keményen megbüntetik.

Én is úgy mentem vezetni, hogy nem tudtam semmit és 40 óra után meglett a jogsi

2021. júl. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pontosan ebből adódott a bizonytalanságom, hogy azt gondoltam, hogy apu/haverok stb.megtanít legalább az alapokra, aztán már úgy mész az első órára, hogy valamennyire megy a dolog. Köszönöm a választ. 😊
2021. júl. 13. 23:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatók egyrésze pont hogy nem szereti, ha már vezettél, mert lehet, hogy helytelenül rögzült be néhány dolog. Nem kell semennyi tudás sem, tudd a táblákat, meg hogy mikor kinek van elsőbbsége, meg az ilyeneket. Ennyi. Az elméleti tudásod legyen meg.
2021. júl. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen mindenki nulla tudással kezdi.
2021. júl. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

99% ban az lesz az oktató első kérdése hogy vezettél-e már valaha autót, akkor azt mondod hogy nem. Akkor az oktató nulláról mindent is elfog magyarázni az autóval kapcsolatban, megmutatja a műszerfalat, fűtés, szellőzés használatát, kapcsolókat melyik mire való, pedálokat elmagyarázza, alapvető műszaki dolgokat fogjátok átvenni hogyan cserélj kereket szükség esetén, hogyan ellenőrizd az olajszintet, hűtőfolyadék szintet stb... meg nagyjából tud hogy a motortérbe mi micsoda tehát fel kell ismerned az akkumulátort, olajbetöltőt, ablakmosó tartályát stb... Meg a műszerfal jelzéseit is átfogjátok venni mi mit jelent, ezeket elméletin is kellene hogy oktassák legalább is a leg alapvetőbbeket. Én amikor tanutam elméleten ezeket csak gyors átvettük hogy kresz vizsgán ha esetleg feljön egy ilyen kérdés ne pánikoljunk be, és mondta az elméleti oktató hogy ezeket az alapvető műszaki dolgokat úgy is a gyakorlati oktatáson fogjuk részletesen átbeszélni.

A váltást is elfogja magyarázni az oktatód, meg azt is hogyan kezdj el indulni mekkora gázzal, hogyan kezeld a pedálokat indulásnál, váltásnál mit csinálj pontosan. Ha elején nem fog menni nem kell bepánikolni oktató sem fog kiabálni (legalább is ha normális oktatót fogsz ki) elfogja magyarázni ha kell többször és ennyi. Nekem anno úgy magyarázta hogy első körben Ő vezetett végig a rutinpályán mentünk egy kört akkor mutatta milyen feladataim lesznek, plusz mondta hogy figyeljem a pedálok mozgását hogyan mozog ha vált mit csinál a lábával hogy lássam is a dolgot. Fékezést is elmagyarázta nekem hogy ne tapossunk bele hirtelen tiszta erőből stb...

2021. júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2021. júl. 14. 12:20
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbben 0 tudással állnak neki, mivel előtte alapesetben úgyis törvényellenes vezetni. Szóval nyugi.
2021. júl. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!