Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Erősebb autókban erősebb a klíma?

Erősebb autókban erősebb a klíma?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha egy 100LE-s autóba egy X kilowattos klímát tesznek, akkor egy 300LE-s autóba 2-3X teljesítményűt? Mert logikusnak tűnik, hogy ha a motor elbírja, miért ne hűtsük le az utasteret hamarabb vagy jobban egy mostanihoz hasonló forró nyáron? Vagy nincs szó ilyesmiről?

Köszönöm!


2021. júl. 18. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon hallottam még ilyesmiről, írok egy példát:

Sanden SD7V16-1221 kompresszor. Ezt tették az 1,4-es 60 lóerős Octaviába és a 210 lóerős S3-asba is.

2021. júl. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

a klímakompresszorok alig vesznek el 700 Wattnyi energiát a motortól.

Tehát az a népi legenda, hogy a ki autó klímáját előzés előtt ki kell kapcsolni, egy jó humor..

Nagy autókba két-három kompresszort is tesznek..egy a fülkét, egy az üléseket, egy a hűtöszekrényt, és kesztyűtartót hűti..

Az én 110 lovasomban csak egy van, ami fülkét hűti, és nem tűnt fel, hogy gyengébb lenne az autó

2021. júl. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem, viszont az 1.2es szívóbenzinesem alapjáraton nem bír jéghideg levegőt nyomni, ha meg fordulaton van, akkor egyből jéghideg lesz. Erős motor meg alapjáraton is van olyan erős, hogy meg sem érzi a klímakompresszort.
2021. júl. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 Szeretem amikor valaki megmondja, hogy amit tapasztalok, az nem lehet igaz :) Modern autóknal ahol külön villanymotor hajtja a kompresszort, ott lehet hogy nem érezhető a különbség de régi sima szívó benzinesnél 1.4-1.6 körül igen.
2021. júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
1.4 szívó benzinnél (98le) én nagyon is megérzem, ha bekapcsolom a klímát. Azonnal van egy apróbb rántás és gyengébb lesz az autó.
2021. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Colt 1,3-asban bekapcsolt klímával alig tudtam gyorsulni, klíma nélkül ilyen probléma nem volt. Ez valós, nem városi legenda.
2021. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2021. júl. 18. 18:54
 8/10 anonim ***** válasza:

AZ enyém lekapcsol gázadásnál és gyorsitásnál, ez is gyenge motor.

De én úgy tudom hogy egyforma kompresszorokat raknak bele.

Nincs olyan hogy erősebb autóba erősebbet.

2021. júl. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk egyik autónk 1.4 másik meg 1.6. A márka és a model is egyforma évjáratba az 1.4 es 3 évvel fiatalabb. A klíma kompresszor egy az egybe egyforma mindkét autóba akár cserélhetjük is. Itt a teljesítményt nem a klímán vesszük észre hanem a motoron mert az én 1.4 esem igen csak veszít az erejéből ha jár a klíma, a feleségem 1.6 osába kevésbé észrevehető a teljesítmény csökkenés a klíma meg ugyanúgy hűti le mindkét autót, és ugyan annyi idő alatt. Az autószerelő ismerősöm foglalkozik klímákkal is és mondta nekem hogy attól hogy erősebb a motor nem lesz jobb tőle a klíma, hanem abban vesszük észre hogy kevésbé terheli meg az autó motorját magyarul nem lesz akkora teljesítmény csökkenés. Ő 1.2 es autókba szerelt klímákat is látott amik már igen csak legyengítik az autót tehát azt városon kívül használni klímával az kész kínlódás neki, bár elbírja mert úgy lett tervezve, de az én autómárkám és modellem esetében az 1.2 esekbe is ugyan az van mint az erősebb társaikban és az neki kínzás. Ha kisebb teljesítményű klíma lenne az 1.2 esbe akkor annyira nem húzná le az autó erejét de lehűteni is jóval több időbe tart az autót. Vannak olyan autók ahol direkt motorhoz méretezik a klíma kompresszort de azt úgy is írják le hogy lassabban fog hűteni és inkább hosszabb utakra javasolják a használatát.
2021. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. júl. 26. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!