Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Véda kapú 60-as táblát figyeli...

Véda kapú 60-as táblát figyeli? - városon kívül. Hátulról (távolodó) képes sebességet mérni a a FIX VÉDA?

Figyelt kérdés

Nyárádon történt az esemény éppen jövök ki a falúból elkezdtem gyorsítani és nem sokkal később megláttam a 60-as táblát, majd utána a kapút, ami a vicc hogy a mérés táblát pedig ott volt, nem láttam. Csak visszafele, de vissza fele meg nem volt 60-as tábla. így kb 60-80 között mehettem át alatta. A kapú előtt biztosan nem volt nagy a sebesség a kapú után kezdtem el gyorsítani, mert azt hittem hogy ez csak egy közutas matrica ellenőrző kapú.

A kérdés: Mér hátra felé is sebességet?

Illetve ,ha a 60-as tábla be volt neki állítva, mivel ez külterületen volt, akkor mikortól kezd el fényképezni?



2021. júl. 18. 22:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Persze, a védát úgy állítják be ahogy akarják. Szóval ha előtte volt egy 60-as tábla az cumi.
2021. júl. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Bár nem tudom, mi az a kapú, de természatesen mindent mér a kapu. Ha öttel haladsz el ott, akkor is.

A fotó az ott érvényes sebességhatárhoz van igazítva.

Ha visszafelé nem láttál táblát, lehet azért, mert nincs.

Vannak utak, ahol az egyik irányra más sebességhatár bvan meghatározva.

2021. júl. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Közúton milyen matricát ellenőrizne bármilyen kapú?
2021. júl. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Volt tábla ,visszafelé láttam a türkörben, csak oda fele valamiért nem láttam, eléggé el volt dugva én meg mást néztem... nem telefonoztam!

A különbség annyi, hogy oda fele volt 60-as ,visszafele meg nem volt korlátozó tábla ,így 90-el jöhettem volna de nem siettem mert elkapott a jó kis felhőszakadás.

igazából ha nekem van egy 60-as táblám megyek kb 70-el átmegyek a kapú alatt ennyivel , majd a kapú után elkezdek gyórsítani, azt úgy megméri, mint távolodó jármű? - vagy csak ha közeledek felé akkor tud mérni mint közeledő? Nézegettem a képeket amik a neten fent vannak, illetve hogy hogyan küldik ki a határozatot és csak azokon a fényképeken van sebesség adat ahol az autó eleje látszik (közeledik), amikor a kapú "után" van vagyis távolodó, azokon a fotókon nincs sebesség adat. - én nem láttam.

2021. júl. 18. 23:16
 5/13 A kérdező kommentje:
3-as. pl a teherautók útdíjfizetését. HU-GO ellenőrző pontok, ránézésre védák, csak nincs előttük kint a "közúti ellenőrzés / Traffic Controll tábla.
2021. júl. 18. 23:18
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Van ott mindkét irányból 60-as tábla, mert éles kanyar van ott, arra lassítanak.

Google maps-on 2011-es fotók vannak, akkor még nem volt ott véda, de a 60-as, és az éles kanyarra figyelmeztet táblák már kint voltak.


Nem nagyon tudok olyan "véda kapuról", ahol különböző sebességkorlátok lennének az egyik-másik oldalon, de elvileg lehetséges, hoszen külön kamerák figyelnek oldalanként.

2021. júl. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6

Közben találtam ilyet, pl. Káldnál 60/90.


[link]

2021. júl. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint tud olyat is ez a csoda. Remélem annyira nem okos ,hogy a 90-es oldalon ha valaki távolodik akkor megméri e..
2021. júl. 18. 23:35
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Távolodókat is méri, de felhőszakadásban remélhetőleg nem gyorsítottál rá egy kanyarra. Néhány héten belül kiderül.
2021. júl. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
mennyi idő alatt postáznák ki ezt kb?
2021. júl. 18. 23:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!