Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik "gazdaságosabb" mondjuk...

Melyik "gazdaságosabb" mondjuk 6-7 év viszonylatában?

Figyelt kérdés

Dízel minden nyűgjével: kettőstömegű lendkerék, részecskeszűrő, EGR szelep, lekormolódás, magasnyomású az egész rendszer. Némi városi + országúti használat, pálya nagyon ritkán.


Szívóbenzin, magasabb fogyasztás (6-7 liter, mert ez alatt csak a nagyon modernek fogyasztanak, de általában ezek is turbósak, vagy pedig kb. városba elegendő teljesítménnyel bírnak - ha még azzal is bírnak...)


Hibrid, drágább autó, kevesebb fogyasztás, akkuteljesítmény romolhat, még ha cellánkénti a csere se két forint.


Mindezt 2-3 millió között illetve környékén gondoltam, tehát nem újról lenne szó... Elektromos egyelőre nem játszik, amíg nincs ilyen áron megfelelő hatótáv. 3 millió alatt kb. lefutott Leaf-et lehet venni.


Néztem a Toyota Auris 1.8 HSD is megeszi a maga 5.5-6.5 literjét


2021. júl. 19. 09:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Vagy a dízel vagy a benzin, de inkább a benzin.
2021. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Beviz Elek ***** válasza:

Auris átlag spritmonitor alapján 5.5. Nekünk CT200h van ami egy az egyben Auris és Prius P3 technika, úgy fogyaszt 5.2-t hogy csak rövidtávon használjuk (5-8km). Ha nagyritkán elmegyünk hosszabb útra akkor ennél is kevesebb.

Az akkucsomag tud meghalni amire van már szakember és nem horribilis összeg a javítása, illetve a hengerfej tömítés tudja megadni magát. Egyrészt sokkal többet ingadozik a motor hőmérséklete egy nem hybridhez képest ami miatt elfárad a tömítés, másrészt össze tud gyűlni a szemét a klímakondi és a hűtő között+nagyritkán nem árt ellenőrizni a vízpumpát.


Érdemes otthon elvégezni néhány állagmegóvó karbantartást és úgy örök élet+1 nap.

2021. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Morzsi007 ***** válasza:

Évi 13000 km alatti vegyes használatra benzines, felette már megérheti dízel, ha sokat pályázol,

sok városi vezetésre hibrid.

2021. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szeretem az ilyen válaszokat... direkt írtam a kérdésemben - amit el se olvasnak a válaszadók - hogy pályára RITKÁN megyek. Városba se sokat.
2021. júl. 19. 10:29
 5/20 anonim ***** válasza:

Az üzemanyagár függvénye - manapság nagyon olcsó mindkettő, ellenben emlékszem, mikor az előző válság alatt még az arab tavasz is közbeszólt és felment 120 $/hordó környékére a kőolaj - na, az gyönyörű volt! Olyan szépen eltűnt a forgalom mindenhol, hogy percekig tudtál vidéki főutakon úgy közlekedni, hogy bárkivel találkoztál volna. Persze ha emelkedik az ár, akkor a gázolajra (diesel) kevésbé rugalmas a kereslet: a busznak, kamionnak, mezőgazdasági gépeknek akkor is járniuk kell, ha magas az üzemanyagár, míg a benzin iránti kereslet jobban visszaesik. Ma hasonló hatáshoz már 160-200 $ környékén kéne járnia a Brent árnak, ennek a felénél se vagyunk.

Az alkatrészárak és javítási költségek ellenben nem nagyon követik az üzemanyagárak mozgását, magyarán ha meg is emelkedne az olajár és ezért a dieseles többet tudna megtakarítani az üzemanyagköltségeken a javítási költsége nem lesz arányosan alacsonyabb.

2021. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Beviz Elek ***** válasza:
91%
Elolvastam, pont azért írtam. 5.5-6.5 helyett 5.2 városban (spritmonitor 5.5), ha hosszabb utakra használod (mint írtad) akkor ennél csak kevesebb lesz és cserébe megbízható, olcsón fenntartható.
2021. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Szidják a Honda-féle hibrid rendszert, és úgy magát az Insight-ot is. Pedig az ős-Prius után az első értelmes áron kapható hibrid autó.


Ahogy néztem elvan 5.5 literrel, gondolom azért nem tojással a pedál alatt... Legalábbis merem remélni.

2021. júl. 19. 10:35
 8/20 anonim ***** válasza:
Diesel. Az üa egyre csak drágul, és nem törvényszerűen romlik el benne minden. A benzinesre tuti ráköltöd a benzinpénzt, a dieselnél meg csak lehet hogy elromlik ez az
2021. júl. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
BevizElek, Morzsinak írtam. Ezt tudom hogy ha sokat pályázok meg sokat megyek egyenletesen akkor persze jobb a dízel.
2021. júl. 19. 10:42
 10/20 Beviz Elek ***** válasza:
Szemeztem az Insighttal és a Civic IMA-val, viszont nagyon kevés fogyott belőlük, kevés a pótalkatrész ha szükség lenne rá, kevés a szakember aki értene hozzájuk, kevés a tulajdonos aki nyűg esetén segíteni tud és nem annyira kiforrott a rendszerük mint a Toyotának. Forgolódtam rá néhány éjszakát mert olcsóbban meg lehet azokat venni, de nem mertem bevállalni. Ettől függetlenül lehet hogy jó vétel, a Hondák nagyon jó autók.
2021. júl. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!