Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Yarisnál hogy kell...

Toyota Yarisnál hogy kell cserélni a tolató lámpát?

Figyelt kérdés
Viszonylag szabadon van, látszik a foglalat rész is, de így sem lehet hozzáférni egyszerűen. Kb. alsó burkolatot kell bontani valahogy. Ráadásúl nem csavarokkal van rögzítve, hanem műanyag-rugós megoldás. Nem találok videót róla pedig biztos van valami útmutatás.

2021. júl. 21. 19:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy csak az izzót szeretném kicserélni.
2021. júl. 21. 19:42
 2/10 anonim ***** válasza:

Évjáratot nem írtál, meg a formából is voltak különbözőek(?).


Ha ilyen mint a videóban, akkor 2 csavar tartja belülről, amik közül az alsó valószínűleg nincs oldva.

[link]

2021. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2017/ápr. Bi-Tones, sensosmart 1.33-as
2021. júl. 21. 20:55
 4/10 A kérdező kommentje:
Ennek a kocsinak hátúl baloldalon lent van a tolató lámpája. Egy db.
2021. júl. 21. 20:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Ennél is belülről jobban hozzáférsz.

[link]


Lepattintod a műanyag elemet/rácsot a csomagtér felől, és onnan hozzáférsz az izzókhoz, nem kell levenni a lámpatestet.

2021. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2017, belül fedél leszedés, tolató lámpa izzóhoz is könnyedén hozzá lehet férni:

https://www.youtube.com/watch?v=bv567qiMML4

2021. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a videókat, de sajna egyik sem az enyémet mutatja. Nálam teljesen lent van baloldalon,(hátulról állva a jobboldalon) a burkolat alján. Belülről a csomagtérből semmiképp nem férek hozzá. Ezt csak alulról lehet valahogy megbontani. [link]

Feltettem egy képet róla.

2021. júl. 21. 21:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor ez lesz:

https://www.youtube.com/watch?v=RP6h0323D9U


Amiket kivesz műanyag patentnak, vagy bolhának hívják. Ezek eltörhetnek, de olcsón pótolhatóak.

2021. júl. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez az. Csak én nem mertem kihúzni a "bolhákat - kettő db. Ezután csak kihajtani lehet, mert a harmadik "bolha" egészen bent van, a kezem alig éri el, így nem tudom kihúzni. De a videó szerint elég, ha csak kihajtom.

Köszönöm, ez az. Holnap megpróbálom.

2021. júl. 22. 22:10
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, sikerűlt ,megoldanom a dolgot. Egy "bolhát" kellett csak kihúznom. Ez nem tört el, de egy másik igen. Majd veszek. Egyébként az alsó részen sok ilyen rögzítő van, az egyszerűbb helyeken szinte nincs is csavarozás.

Köszi mégegyszer.

2021. júl. 24. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!