Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos járműhöz szükséges...

Elektromos járműhöz szükséges erő?

Figyelt kérdés

Elektromos gokart/crosscart projekt előtt állunk és szeretném kiszámolni, hogy milyen erős motor fog kelleni. Mondtak már sok mindent, hogy 3 kW elég, más meg, hogy 20 kW alatt felejtsem el. Szeretnék utána járni, hogy hol is fekszik a valóság.


A cél:

40-60 km/h végsebesség

4-5s gyorsulás


Jármű adatok:

300-350 kg sajáttömeg

35 cm kerék


2021. júl. 22. 01:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
10kW-os gokart egész jól ment alattam, bár a gyorsulását nem méregettem. Hobbi célra szerintem jó, versenyzésre szakértőt lenne érdemes megkérdezni.
2021. júl. 22. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

10-12 kw-os elég szerintem is.

Egy 250 kilós 10,5 kw-os gokart 60km/h végsebességre képes. A tiéd nehezebb lenne, ezért kicsit erősebb motor kellhet bele.

2021. júl. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
60-as tempónál egy másfél tonnás elektromos autó fogyaszt 10 kW-t, ne gyerekeskedjük már, hogy egy guruló vasalódeszkának is kell ennyi...
2021. júl. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Lehet hogy annyit fogyaszt, de ennek az elektromos autónak a motorja 80Kw-os. [link]
2021. júl. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Katica tanya gokartjai 10,5 kw-os motorral vannak felszerelve.

[link]

2021. júl. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hány kilowattos, annyit fog leadni, amennyit fogyaszt. Nem attól tud 60-al menni 10 kW-al, mert 80 kW teljesítményű a motorja.


Te jó ég, hol tart a ami oktatás, hogy ilyenek szabadon járnak-kelnek....

2021. júl. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom az hogy 24 kwh az akku kapacitása. A motorja teljesítménye pedig 80 kw.


Elektromos autónál ezt nem nagyon tudom értelmezni amúgy, ebben segíthetne valaki.


Az én olvasatomban a 80 kw-os motor a teljes teljesítményén üzemelve, fél óráig mehet, akkor merül le 100%-ról totál 0%-ra a 24 kwh kapacitású akkupakk.


Hogy ez a fél óra most mit jelent km-ben, végsebességben gyorsulásban, hogy számolják át, jó kérdés, biztos nem egy képlet...

2021. júl. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
6 Felfogtad, hogy 10 kw-os motor kell egy 60 km/h -t teljesítő gokartba? Próbálj egy 3 kw-ossal ekkora sebességgel menni. Te jó ég, milyen emberek vannak! 🙄
2021. júl. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet hogy inkább tudományok/matek alá kellett volna vennem a kérdést. Sajnos itt is csak találgatások vannak. Ennek ellenére az jó ötlet, hogy létező modellek statisztikáiból próbáljak vissza következtetni.
2021. júl. 22. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!