Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Semmilyen motorozós tapasztala...

Semmilyen motorozós tapasztalattal nem rendelkezem. 2-3 év múlva szeretnék egy akkor teljesen új Honda cbr500r "szupersport" motort (ha akkor is ilyen jó lesz mint most). Addig mit vegyek gyakorolni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az nem igazi szupersport motor, de nekem az álom motorom, versenypályázni meg nem akarok... Közútra meg az is több mint elég. Mi lenne jó első motornak, a kövi 1-2-3 évre?


Most még félek megvenni a cbr500r-t, nulla tapasztalattal.


Jelenleg olyan másfél millióig keresek valamit, ennyiért újonnan 125 cm3-ek vannak, ami szerintem elég is elsőre...

Vagy ha nem akkor valami használtat is ajálnhattok.


Előre is köszi!



2021. júl. 29. 02:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Ezek szerint még jogsid sincs, kezd azzal. Sok iskolánál van CBR500, azokon lehet gyakorolni
2021. júl. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem, még nincs.


De B kategóriásat egyelőre nem is szeretnék...


Nekem azt mondta egy motoros, hogy kezdőknek a sportmotor forma veszélyes, mert könnyű vele elesni.


Akkor ez hülyeség?

2021. júl. 29. 07:15
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A B-nek semmi köze a motorhoz, max annyi, hogy megkapod vele az AM kategóriát.

Hülyeség is, meg nem is az. Tény, hogy egy nagy köbcentis sportmotor nehezebb kezdőként, mert nem nagyon ismered még a határokat, tehát vagy könnyebben belemész hülyeségekbe, vagy annyira óvatos leszel, hogy a biztos dolgokat is kétszer meggondolod (pl előzés). Valóban az lenne a legjobb, ha pár évet gyakorolnál egy kisebb motoron (pl 125-ös, az már A1-gyel vezethető), utána lépnél feljebb egy A2-es gépre

2021. júl. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Egy 50-es robogó és azon lehet az alapokat begyakorolni.
2021. júl. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%
Ne, 125-öst ne vegyél. Kicsi, gyenge… Elmész A2-re, valamilyen szinten megtanulsz motorozni, aztán egy Suzuki GS500. A GS megbocsájtó motor, nem erős, tanulni tökéletes. És még csak le sem túrnak az útról.
2021. júl. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
5-ös vagyok, most nézem hogy az 500-as CBR 41 ló… 🤦🏻‍♂️ Akkor mehet az is kezdésnek, CBR névről valami belpiacos sor 4-re gondoltam volna.
2021. júl. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy 45 ló (amúgy nem 48? Valahol mintha azt írták volna), de 4 másodperc alatt van 100-on, tízen X másodperc alatt pedig már eléri a 180-190 km/h-s végsebességét.


És azért 200 kg.


Egy csomó 125-ös ennek majdnem a fele…


Valamint a sportmotoros testhelyzet sem biztos, hogy a kezdőknek való (én végülis nem tudom, csak tippelek), szerintem nehezebb lehet úgy stabilan tartani és borulásnál is nehezebb lehet jól helyezkedni.


Persze a motorozásban van egészségügyi kockázat, ezt természetesen tudom és elfogadom…


Meg az is igaz, hogy azért nem kell annyira ráfeküdni mint egy valódi szuper sportmotorra.

2021. júl. 29. 10:01
 8/13 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne egy segédmotort venni. Ha azzal már tudsz biztonsággal közlekedni és a karbantartása se lesz gond, akkor váltasz nagymotorra.

Nem egy ismerős jött rá a "nagygép" megvétele után, hogy annyira nem is jó közúton motorozni. Némi pénzt (és esést) megspórolsz ha fokozatosan haladsz.

2021. júl. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
Menetközben teljesen mindegy, h hány kg a motor.
2021. júl. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Érdekes, h senki nem ír saját tapasztalatot. Csak ismerős, stb.

Keress egy túra-sport motort.

Az kényelmes is meg halad is ha kell.

2021. júl. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!