Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi Q3 2.0 s-tronic 7 sebessé...

Kingdefender kérdése:

Audi Q3 2.0 s-tronic 7 sebességes automata váltóval szerelt autóm van, az alábbi megfigyelésem alapján a váltóval lehet baj?

Figyelt kérdés

Adott egy olyan útszakasz ami tele van hajtű kanyarokkal. Kis egyenes szakasz s kanyar megint. Ha nem nagypapis tempóban megyek a kanyaroknál gondolkodik a váltó.

Pl fel vált épp 5be de azonnal vissza kell raknia a 4et. Nem ránt se semmi ilyesmi.



2021. júl. 30. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs annak semmi baja, csak S-tronic.
2021. júl. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem neked kellene felmérni, hogy vajon azért vált-e oda vissza, mert pont úgy tiprod a gázt/féket felváltva. Ha nem rángat, akkor nem valószínű, hogy váltóhiba
2021. júl. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én még nem ültem olyan S-tronic váltóval szerelt autóban (beleértve az enyémet is), amelyik ne csinálná ezt a gondolkodást valamilyen szinten

ugye itt két darab váltó van tulajdonképpen és két darab kuplung, ha olyan fokozatra vált az egyik soron, amelyiket még nem tette be előre, akkor érzed ezt a késős/gondolkodós hatást

2021. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, akkor meg vagyok nyugodva.

Természetesen egy normál útszakaszon semmi hasonló nincsen, ott szépen pakolgatja magának a fokozatokat.

2021. júl. 30. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet a DSG váltókkal is pl a Mercedesnél. Normál esetben jól működik csak könnyen össze lehet zavarni.
2021. júl. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 hát igen, mert az S-tronic is DSG :)
2021. júl. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!