Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban most a legdrágábbak...

Valóban most a legdrágábbak az új autók?

Figyelt kérdés
Mert ahogy láttam régen is egy vagyon volt egy új kocsi, sőt akkori mércékkel még durvább árakkal. Pl. egy E11 Corolla Linea Terra 3 millió forint, vagy egy családi PEUGEOT 806 2.0 HDi ST majdnem 9 millió forint, egy jobb lakás árába került akkor. Akkor most mi az igazság? Valóban látni, hogy drágábbak az új kocsik, mint 1-2 éve, de nem gondolnám, hogy minden idők legmagasabb árai vannak most.
2021. aug. 1. 01:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Forrás: [link]

[link]

2021. aug. 1. 01:03
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Vannak típusok amikre nagy a kereslet, akadozik a gyártás és még a CO2 flottakövetelmények miatt is elég kedvezőtlenül árazzák, így ezek valóban lehetnek nagyon drágák. Netán még a gyártónak is lehet valami olyan büntetése, amit beépít a járművek árába.

Más autóknál alig-alig pár százezer forintos drágulás tapasztalható a korábbi évekhez képest. Azt el lehet mondani, hogy bár minden kategória hasonló +10-20%-os mértékben drágul ez nominálisan mégis a kisautókat érinti legkevésbé, még ha ez a legárérzékenyebb piaci szegmens is. A Toyota Aygo vásárlóknak nem fog annyira feltűnni, hogy már 3,4-3,6 millió forint körül jár egy közepes felszereltségi szint, míg a VW Golf iránt érdeklődök valószínűleg hüledezek a 9-10 milliós árcédulákon (és azon, hogy ezért a pénzért is csak egy sokkal rosszabb Golfot kapnak, mint pár éve).

2021. aug. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Ui.: Plusz a hedonikus változásokat sem ártana figyelembe venni - a '97-es Corolla lehet, hogy csak 3 millió forintba került újonnan a mostani 9 helyett, de nem hogy az okostelefonodhoz nem tudott csatlakozni, még csak navigáció, ESP, vészfékezési segéd vagy segélyhívó sem volt benne, maximum kazettás magnó felárért. Minőségileg ég és föld a kettő, a a legtöbb árindex joggal feltételezi, hogy az autóipar az idő múlásával jobb (okosabb, biztonságosabb, kényelmesebb, takarékosabb) termékeket állít elő. Részben szabályozói nyomásra, részben saját kútfőből - de a '97-es Corolla ára azért nem mérvadó, mert '97-es Corollát már nem gyártanak, ahogy nem kapható már képcsöves tévé, monokróm kijelzős téglatelefon vagy szalagos analóg kézikamera sem.
2021. aug. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy az akkori viszonyokat, innovációt, árfolyamokat, fizetéseket figyelembe véve. Nem is a 97 Corolla mérvadóságára kérdeztem rá, hanem arra, hogy egy akkori középkategóriás autó, akkori igényeknek megfelelően, az akkori átlagfizetésekkel drágábbra jött ki.
2021. aug. 1. 03:05
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

Hazai viszonylatban egyáltalán nem. Az elmúlt 10 évben rengeteget emelkedtek a bérek, ezt ugye szereti a Fidesz hangoztatni, viszont nyilvánvalóan megtévesztő, mert a megélhetés legalább ugyanannyival lett drágább, ha nem többel. Viszont, ez a hazai megélhetésre vonatkozik. Az autóipar viszont egy globális piac, globálisan meghatározott árakkal. Szóval míg a kenyér ára együtt emelkedett a fizetésekkel, addig az új autók ára nem. Új autóhoz kb. ugyanannyiért juthatott a paraszt, mint ma (3-4 millió), a bérek viszont emelkedtek, így ma könnyebben hozzá lehet jutni.


Ez persze a kínálat legalját mutatja csak. Hogy ezért a pénzért milyen minőséget kapsz, illetve hogy egy bizonyos típuscsaládon belül hogy alakulnak az árak, az egy másik téma.

2021. aug. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1. A tiz meg 20 evvel ezelotti auto árat kellene osszehasonlitani az akkori atlagfizetessel. Lehetoleg ugyanazzal a model/motor kombinacioval.

2. Két evvel ezelott lenyegesen kedvezobb volt az uj auto ár es atlagfizetes arány mint most.

3. Nem a lakás àrakhoz kell hasonlitani...

2021. aug. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem, olyan nincs, hogy valami most a legdrágább. Lesz még drágább is, hidd el.
2021. aug. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Ne az ingatlanok árában mérd az autók árát! Mi garantálja hogy a lakások ára és az autók ára egyforma ütemben változik? Semmi! A gyakorlatban a lakások ára sokkal nagyobb mértékben nőtt, mint az autóké. Ezért így nem összehasonlítható.

Ma egy nem alapmotoros, jobban felszerelt átlagautó, pl Astra ára is simán a 10 milliót karcolja. 3-4 éve egy ilyen 6 millió körül volt. Erre az szokott lenni az érv itt az oldalon, hogy dehát a bérek is gigászi mértékben emelkednek és itt mindenki milliókat keres már. Lehet én és a környezetemben élő emberek a kivételek, mert szinte ugyannyit keresek, mint 4 éve. Alig van különbség. Az autó meg milliókkal drágult. Ezért mondják, hogy drágák az autók.

Igen, az ingatlanárak is az egekbe emelkedtek az elmúlt években, de ennek semmi köze az autókhoz. Nem túl jellemző (és nem is bölcs dolog), hogy valaki azért adja el a lakását, hogy autót vegyen belőle.

2021. aug. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor értelmezve olvassátok el, amit írtam. Nem az volt a kérdés, hogy 3-4 éve mi volt, hanem az, hogy valóban manapság történelmi csúcson vannak az új autók árai. Erre írtam a 20 évvel ezelőtti példát, a 20 évvel ezelőtti fizetéseket, 20 évvel ezelőtti extrákat figyelembe véve, amikor egy klíma, 2 légzsák is nagy szó volt. Arányaiban kérdezem.
2021. aug. 1. 14:21
 10/13 anonim ***** válasza:
Mar elmondtam. Az akkori atlagfizetesekhez viszonyits!
2021. aug. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!