Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hosszabb autóút megtétele...

Hosszabb autóút megtétele előtt el kell vinni (vagy ajánlott) az autót szerelőhöz ellenőrzésre vagy szükségtelen? 2000km-es út, oda-vissza kb ennyi összesen. Kicsit több, mint 2000km.

Figyelt kérdés

2021. aug. 1. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Két tank benzin fog elfogyni, ennyit elgurulnak az autók hiba nélkül. A sofőrt talán nem ártana egy pályaalkalmasságira elküldeni...
2021. aug. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Az a kettő inkább 3… akár 4

Van pár dízeles autó ami elmegy 1000km-t de benzines nem nagyon

2021. aug. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Neked kell érezni. Ha alapbol rendben tartod az autod es viszed atnezesre akkor nagy baj nem lehet 2000 km alatt.
2021. aug. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Több százer firintott költöttem el utazás előtt javításra, karbantartásra.

Kifejezettem kértem, tüzetesen nézzenek át mindent az autón, és javítsák is.

Aztán mégis megállt alattam a Tátrában.

Ezzel nem azt mondom, hogy felesleges, de garancia nincs arra, hogy nem firdulelő, hogy nem romlok el.

2021. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Én ugyan így jártam.Horvátországi út előtt átnézettem az autót és kisebb vagyonért mindent megcsináltattam rajta.Krk szigeten még is lerobbantam vele.
2021. aug. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Az szinte törvényszerű, ha valamit elkezdenek babrálni, akkor kezdenek előjönni egyéb gondok is, amik a megbontás nélkül még évekig semmi problémát sem okoznának.
2021. aug. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

alapból is érdemes félévente, vagy nagyon max évente egy teljes körű átvizsgálásra betolni az autót

ha az elmúlt fél évben járt ilyenen, minden rendben volt (és nem is csereérett semmi) és nincs olyan nyilvánvaló hiba, ami korábban még nem volt, akkor felesleges túlaggódni

esetleg ha lassan egyébként is esedékes az olajcsere, vagy valami ilyesmi, akkor az ilyen nagyobb út előtt akkor már csak megcsinálja az ember

ez a rutinszerű ellenőrzés sajnos itthon (meg hasonló jövedelmű helyeken) nem dívik egyébként, a magyar sokszor olyan, hogy már csak akkor viszi szervizbe az ócskavasát, amikor az utolsókat rúgja és megrohad alatta

2021. aug. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Érdemes keresni egy normális szervizt ami nem márkaszerviz, mert ha nagyon nem ért hozzá az ember akkor simán kicseréltetik a fél autót a márkaszervizben.

70%-os fékbetétre azt mondták hogy cserélni kéne. Fél éves fékfolyadék cseréje javasolt, toronycsapágy érdemes volna cserélni, mert 80 ezer van a kocsiban. Futóműnek nulla hangja volt egyébként és semminek nem volt lógása de simán 250-300 ezerrel lehúztak volna.

Nem árt ha értesz hozzá.

2021. aug. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Igazából ha megvan az éves szerviz és mellette nincs egyéb panasz, gyanús jel, akkor ennyit simán el kellene mennie az autónak.


Hiszen a szerviz időszakok 20-30 ezrenként vannak beosztva.


Márkaszervizekben sajnos tényleg tudnak kamuzni, ha egyáltalán csinálnak a kocsival bármit.

2021. aug. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek!
2021. aug. 2. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!