Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy általános...

Mennyibe kerül egy általános motorfelújítás?

Figyelt kérdés

...megelőző jelleggel!

2008-as Focus, 1.6 benzines motorral. Igazából nincs baj vele, de 13 éves a járgány és arra gondoltam, nem várom meg míg megáll alattam az úton. Miket szoktak ilyenkor felújítaninegy egy motoron illetve mit csinálnak vele? S nem utolsó sorban, mennyibe kerülhet?


2021. aug. 4. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Ami jó, azt nem kell megjavítani. Ha rendesen kapta az olajcserét, minőségi olajat, nem volt hidegen megküldve, akkor minek hozzányúlni? Eszi az olajat? Kéken füstöl? Fogy a hűtővíz? Ha egyik sem, akkor használni kell. Minden motor addig igazán jó, ameddig itthon nem nyúlnak hozzá. Tudod hányszor láttam udvarra kitolt autókat, amiknek a hengerfeje éppen "gépműhelyben, felújításon" volt, és a meztelen nyitott blokk a földes poros udvaron csak le volt takarva egy ronggyal, amit már felmosórongynak sem használnék...

Megismételem: használd, és nem nyújl hozzá. Bizonyos alkatrészeknek van csereperiódusa, azokat cseréltesd időben, ennyi. Nem tudom a konkrét motor milyen, de ha van periódusa a vezérműláncnak / szíjnak, azt tartsd be. Ha a szíjjal cserélni kell a feszítőgörgőt és a vízpumpát, cseréltesd azt is. De csak úgy önmagárt a felújításért ne újíttassad fel.

2021. aug. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

300-500e ft környéke mindennel együtt.


De amíg jó miért kellene hozzányúlni? Full pénzkidobás.

2021. aug. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezen szerintem sem szükséges túl sokat gondolkodni.

Az olyan tünetek, amik motorgenerált kívánnak, sokszor hónapokkal, akár évekkel korábban is elkezdenek már jelentkezni, szóval nem lesz az, hogy egyszer csak mint derült égből villámcsapás megáll alattad a gép, mert nem kapott motorgenerált 2 évvel korábban.

2021. aug. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:
100%

Ha azt akarod, hogy az autód minden útról biztosan hazaérjen, írd fel egy megbízható autómentő telefonszámát. Ha az autón az előírt karbantartásokat és alkatrészcseréket elvégzik, akkor nagyon ritkán, vagy soha nem lesz rá szükség.

Minden egyéb indokolatlan szerelés csak ront az autó megbízhatóságán.

2021. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem fog hirtelen megállni az autó a motor miatt ha van benne olaj meg víz.

Hónapok évek mire elkezd tönkremenni. Eszi az olajat, eszi a vizet stb.

Véleményem szerint nem szabad motorfelújítást csinálni régi autón, mert ér az autó 800-at mondjuk. A motorfelújítás meg 500 ezer és ha el akarod adni akkor is csak 700-at adnak érte. Ha meg összetöröd akkor a biztosítót nem érdekli, hogy előtte költöttél rá 500 ezret.

Ha eszi kicsit az olajat akkor töltögetni kell rá aztán vagy eladni vagy leadni bontóban ha már nagyon gáz.

2021. aug. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!