Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magnólia váltóolajról vélemény?

Magnólia váltóolajról vélemény?

Figyelt kérdés

Automata váltóba kellene.

Azt javasolták hogy csak gyári olajat tegyek a váltóba, az olajshop.hu-n főként mannol márkájúakat dobott fel.


Minőségibb váltóolajnak minősül?



2021. aug. 11. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:

sosem halottam róla.

volt már a váltóban régebben is olajcsere?

Olvastam olyat, hogy ha nem volt benne, akkor nem szabad cserélni, mert több kárt teszel vele mint hasznot. az új olaj leoldja a régi szennyeződéseket, ami eltömíti az apró olajfuratokat, és kapufa.

Utántölteni javasolták csak abban a cikkben.


Sosem halottam még magnólia váltóolajról amúgy.

2021. aug. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

"Sosem halottam még magnólia váltóolajról amúgy."


Én is néztem amúgy nagyot, de valószínű autokorrekt :D

Mannol-t akart írni.

2021. aug. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, Mannolt akartam írni, csak a telefon "kijavította"
2021. aug. 11. 08:46
 4/10 krwkco ***** válasza:
100%
A Mannol nem drága olaj. Német olajforgalmazó cég (SCT néven is szerepel) széles választékkal. Ha nem csak a viszkozitásnak, de a gyári specifikációnak is megfelel az olaj, akkor szerintem nyugodtan lehet használni.
2021. aug. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Na a mannol már más tészta.

Manuális váltós kocsimba lecseréltem a gyári váltóolajat, mannol-ra.

Ekkor a kocsiban 4 évesen 115 ezer km-volt.

Tettem ezt azért mert bár azt írják "élettartam" olaj van benne, autós cikkek szerint ez csak propagandaszöveg. Vagyis nem, attól függ kinek mennyi az "élettartam", és javasolták, hogy érdemes eltérni a gyári "élettartam" olajfétistől.


Hát azóta kissé keményebb lett a váltás, és motorfék üzemben mintha egy picit jobban "süvít"-ene, pedig a max szintig van töltve.

lassan megint esedékes lesz, legközelebb szerintem valami más típust teszek bele...

75w 90 est kapott

2021. aug. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 krwkco ***** válasza:

#5

"75w 90 est kapott"

És ezen túl az előírt gyári minősítésnek megfelelőt?

2021. aug. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igen, rajta voltak a specifikációk az olajon, és stimmeltek a VW által előírttal
2021. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem, és az enyémhez is jó :)
2021. aug. 11. 14:02
 9/10 krwkco ***** válasza:

Mint a Mannol lefizetett embere :-), még ennek ellenére is lehetségesnek tartanám, hogy a friss Mannol nem rosszabb, mint a leeresztett használt gyári olaj.

Mi van akkor, ha a keményebb váltás, vagyis az, hogy a szinkrongyűrűk nehezebben mennek be a helyükre, a nagyobb viszkozitásra utal? Feltéve, hogy a használt olaj viszkozitása lecsökkent, mert összetöredeztek benne a hosszabb szerves molekulák.

De ez tényleg csak egy elfogult spekuláció egy reálisabb árazású olaj védelmében. :-)

2021. aug. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 krwkco ***** válasza:

#10

Bár egy automata váltó idő előtti tönkremenetele az tényleg nagy kockázat. Nem olyan, mitha csak a motornak választana olajat az ember.

Ez nehéz ügy.

2021. aug. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!